Кој е подобар – Toyota Supra или BMW Z4? / ВИДЕО

Кој е подобар – Toyota Supra или BMW Z4? / ВИДЕО

BMW и Toyota релативно неодамна соработуваа и ги промовираа популарните спортски купе модели Supra и Z4

Прочитај повеќе
Новата Toyota Supra пристигна на европските патишта / ФОТО

Новата Toyota Supra пристигна на европските патишта / ФОТО

Toyota објави свежи фотографии и технички детали за новата Supra за европскиот пазар

Прочитај повеќе
Како Алонсо се справува со новата Toyota Supra / ВИДЕО

Како Алонсо се справува со новата Toyota Supra / ВИДЕО

Имиња како Фернандо Алонсо, Кајл Буш и Јари-Мати Латвала се гаранција за успешна промоција на одреден модел

Прочитај повеќе
Штотуку претставена, Toyota Supra веќе доби модифицирана верзија / ФОТО

Штотуку претставена, Toyota Supra веќе доби модифицирана верзија / ФОТО

Точно три недели по првиот продаден модел за сума од 2,1 милион долари на аукција, Toyota Racing Development го претстави GR Supra Performance Line Concept TRD

Прочитај повеќе
2020 Toyota Supra – BMW или Toyota? Нераскажана ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА / ВИДЕО

2020 Toyota Supra – BMW или Toyota? Нераскажана ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА / ВИДЕО

Прочитај повеќе
Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra / ВИДЕО

Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra / ВИДЕО

Првиот примерок од новата Toyota Supre е понуден на аукција на која достигнал исклучително висока цена

Прочитај повеќе
Ново тизер видео пред промоцијата на Toyota Supra / ВИДЕО

Ново тизер видео пред промоцијата на Toyota Supra / ВИДЕО

Во описот на снимката, Toyota истакнува дека звукот од моторот на новата Supra е „фатен“ како одекнува на патека на врвот од планината Фуџи

Прочитај повеќе
Toyota планира три нови спортски модели

Toyota планира три нови спортски модели

Toyota го привршува развојот на новата генерација на Supra, но тоа не е сè што јапонците подготвуваат кога станува збор за спортски автомобили

Прочитај повеќе
Деби за маскираната Toyota Supra на Goodwood Festival of Speed 2018 / ВИДЕО

Деби за маскираната Toyota Supra на Goodwood Festival of Speed 2018 / ВИДЕО

Новата Toyota Supra го имаште своети деби пред публиката на тековниот Goodwood Festival of Speed 2018, кој се одржува во Велика Британија овој викенд

Прочитај повеќе