Божиќно чудо: страшен судир на 40 возила, некои автомобили гореле, но повредени нема! / ФОТО+ВИДЕО

Божиќно чудо: страшен судир на 40 возила, некои автомобили гореле, но повредени нема! / ФОТО+ВИДЕО

Со оглед на состојбата на возилата по судирот, фактот дека нема повредени е вистинско чудо

Прочитај повеќе
Во Холандија се почести сообраќајни несреќи на луѓе кои консумирале „рајски“ гас или гас за смеење!

Во Холандија се почести сообраќајни несреќи на луѓе кои консумирале „рајски“ гас или гас за смеење!

Според пописот на полицијата, во последните години, загинале или се поврдени десетици луѓе

Прочитај повеќе
Кога некој има ангел чувар! Неверојатна несреќа со среќен крај / ФОТО

Кога некој има ангел чувар! Неверојатна несреќа со среќен крај / ФОТО

Во објавите на Twitter, полицаецот Олифант вели дека никогаш не видел нешто слично во 14 години служба

Прочитај повеќе
Сензори во мобилните телефони: Уредите на Apple сами ќе пријавуваат во итните служби дека возачите доживеале сообраќајна несреќа!

Сензори во мобилните телефони: Уредите на Apple сами ќе пријавуваат во итните служби дека возачите доживеале сообраќајна несреќа!

Apple досега, наводно, открил повеќе од 10 милиони сомнителни судири на возила, вклучувајќи повеќе од 50.000 по кои следел повик до службата 911

Прочитај повеќе
Алкохолот е зло: Пијан возач на VW Touran се „набил“ во борбен авион MiG-29!

Алкохолот е зло: Пијан возач на VW Touran се „набил“ во борбен авион MiG-29!

Сообраќајна несреќа каква не се памети!

Прочитај повеќе
Најдобриот голфер на сите времиња Тајгер Вудс тешко повреден во сообраќајна несреќа / ВИДЕО

Најдобриот голфер на сите времиња Тајгер Вудс тешко повреден во сообраќајна несреќа / ВИДЕО

Видеото објавено од американските медиуми покажува дека корејскиот теренец Genesis GV80, во кој се наоѓал Вудс, бил многу оштетен...

Прочитај повеќе
Верижен судир во Јапонија во кој учествувале дури 134 автомобили / ВИДЕО

Верижен судир во Јапонија во кој учествувале дури 134 автомобили / ВИДЕО

Едно лице загинало, а најмалку 17 се повредени во голем верижен судир во Јапонија

Прочитај повеќе
Фатални сообраќајни несреќи: Патиштата со минимални ограничувања на брзината се најопасни!

Фатални сообраќајни несреќи: Патиштата со минимални ограничувања на брзината се најопасни!

Зголемувањето на несреќите во овие области потенцијално се должи на урбаната состојба, што значи дека има повеќе опасности кои учесниците во сообраќајот треба да ги избегнуваат

Прочитај повеќе
Лоша среќа! Имаме кандидат за возач малер на годината / ВИДЕО

Лоша среќа! Имаме кандидат за возач малер на годината / ВИДЕО

Возач на скутерот бил удрен од автомобил, а потоа завршил во шахта

Прочитај повеќе
Норвежаните навистина блиску до остварување на целта – нула жртви на патиштата

Норвежаните навистина блиску до остварување на целта – нула жртви на патиштата

Во норвешката престолнина Осло во текот на 2019 година во сообраќајни несреќи животот го загубило само едно лице

Прочитај повеќе

english dubbed anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia Season 5 (Dub)

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

anime streaming My Hero Academia Season 5

AnimeDao Naruto: Shippuden (Dub)

JUJUTSU KAISEN Episode 16