„Голфот“ од Škoda ќе се вика Scala

„Голфот“ од Škoda ќе се вика Scala

Новиот компактен хечбек својата премиера ќе ја има до крајот на оваа година

Прочитај повеќе
Škoda Karoq и Kodiaq наскоро добиваат „помлад брат“

Škoda Karoq и Kodiaq наскоро добиваат „помлад брат“

Моделот ќе има далеку поголем простор во салонот и поголем багажен простор од конкурентите

Прочитај повеќе
Најдобрите мали автомобили според Германците

Најдобрите мали автомобили според Германците

Најекономичен модел во А-класата е Škoda Citigo пред...

Прочитај повеќе
Нови детали за четвртата генерација na Škoda Octavia

Нови детали за четвртата генерација na Škoda Octavia

Четвртата генерација на Škoda Octavia веќе е влезена во фаза на тестирање, а по шпионските слики од пред неколку месеци, сега се достапни и нови детали

Прочитај повеќе
Škoda станува „Made in Germany“

Škoda станува „Made in Germany“

Поради големиот интерес на купувачите, Škoda го проширува производството на компактниот SUV модел Karoq и надвор од чешките граници

Прочитај повеќе
Volkswagen во 2019 година добива ново лого

Volkswagen во 2019 година добива ново лого

Со доаѓањето на Херберт Дис на чело на VW Group се очекуваат промени. Тоа е сигурно. Но какви?

Прочитај повеќе
Škoda во офанзива – 19 модели во наредните 24 месеци

Škoda во офанзива – 19 модели во наредните 24 месеци

Чешкиот производител Škoda го следи амбициозниот план на Volkswagen и најавува скоро еден нов модел секој месец во текот на следните две години

Прочитај повеќе
Opel и Škoda со огромен пад на вредноста

Opel и Škoda со огромен пад на вредноста

Секоја година специјализираните консултантски компании ја проценуваат вредноста на автомобилски брендови

Прочитај повеќе
Дали Volkswagen го реши проблемот со спорните возила во Европа?!

Дали Volkswagen го реши проблемот со спорните возила во Европа?!

Volkswagen вети дека ќе го отстрани софтверот со чија помош се штелуваат резултатите за емисии на штетни гасови од сите свои автомобили во земјите на ЕУ до есента 2017 година, но тоа не се случи

Прочитај повеќе
Рестилизација за Škoda Fabia / ФОТО

Рестилизација за Škoda Fabia / ФОТО

Škoda преку својата интернет страна ја покажа обновената Fabia, која својата официјална премиера ќе ја има на Салонот за автомобили во Женева следниот месец

Прочитај повеќе

Watch anime online for free at KissAnime kissanime softonic

Watch anime online for free at AniWatch anime sites

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Pozible: https://www.pozible.com/profile/flix-anime

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/gogoanimelol/