Škoda ќе понуди батериска Octavia

Škoda ќе понуди батериска Octavia

Раководството на чешката Skoda планира да лансира чисто електрична верзија на својот популарен модел по име Octavia, но пред тоа да се случи, чешкиот автомобил придвижуван од моторсо внатрешно согорување ќе биде подложен на рестилизација

Прочитај повеќе
carVertical ReDrive 2021 статистики: Škoda Octavia е најкрадениот автомобил во 2021 година!

carVertical ReDrive 2021 статистики: Škoda Octavia е најкрадениот автомобил во 2021 година!

Пет интересни факти за пазарот на половни автомобили во 2021 година

Прочитај повеќе
Škoda подготвува електрична Octavia

Škoda подготвува електрична Octavia

Чешката марка е решена електрификацијата да ја спроведе и на остатокот од гамата

Прочитај повеќе
Škoda Octavia со двојна победа: Златно тркало за најпосакуван семеен автомобил и најпосакуван автомобил на годината 2021

Škoda Octavia со двојна победа: Златно тркало за најпосакуван семеен автомобил и најпосакуван автомобил на годината 2021

Со свечена церемонија за доделување на наградите, на мал настан организиран од страна на жирито на Златно тркало и се...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Škoda Octavia конечно и во верзија Sportline

Škoda Octavia конечно и во верзија Sportline

За прв пат Octavia e достапна со 2.0 TSI мотор со 190 коњски сили

Прочитај повеќе
Златно Тркало 2021 – Ова се “Најпосакуваните автомобили во Македонија!”

Златно Тркало 2021 – Ова се “Најпосакуваните автомобили во Македонија!”

Гласањето за годинешниот избор за наградите на Златно Тркало завршија, а автомобилските фанови, ентузијасти и сите заинтересирани гласачи го дадоа својот глас

Прочитај повеќе
Патуваме со Škoda Octavia / ВИДЕО

Патуваме со Škoda Octavia / ВИДЕО

Сите семејни доживувања започнуваат со Octavia. Спакувајте сѐ што е потребно и семејната авантура може да започне. Безкомпромисна практичност и...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Новата генерација на Škoda Octavia достапна за македонските купувачи / ФОТО+ВИДЕО

Новата генерација на Škoda Octavia достапна за македонските купувачи / ФОТО+ВИДЕО

Целосно новата Škoda Octavia ја доживеа својата македонска премиера

Прочитај повеќе
После Golf, софтверот проблем и за бестселерот на Škoda

После Golf, софтверот проблем и за бестселерот на Škoda

Од истата причина, во фаза на испитување е и софтверот за новата генерација на моделите Seat Leon и Audi A3

Прочитај повеќе