Formula 1: Среќата повторно го посака Хамилтон за деветти триумф во сезоната!

Formula 1: Среќата повторно го посака Хамилтон за деветти триумф во сезоната!

Возачот на Mercedes, Луис Хамилтон ја прекина серијата победи на Ferrari и триумфираше на трката за ГН на Русија

Прочитај повеќе
Formula 1: Еден-два победа за Ferrari во Сингапур / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Еден-два победа за Ferrari во Сингапур / ФОТО+ВИДЕО

Себастијан Фетел после долго време се врати на врвот од победничкиот пиедестал (Спа, Белгија 2018 година) и славеше во ноќната трка за ГН на Сингапур

Прочитај повеќе
Ботас со најдобра стартна позиција во трката за ГН на Шпанија / ВИДЕО

Ботас со најдобра стартна позиција во трката за ГН на Шпанија / ВИДЕО

Во не премногу интересни и содржински квалификации за првата европска трка во сезоната, пол-позицијата отиде во рацете на Валтери Ботас

Прочитај повеќе
ГН на Азербејџан 2019: Ботас победник, четврта по ред еден-два победа за Mercedes

ГН на Азербејџан 2019: Ботас победник, четврта по ред еден-два победа за Mercedes

Само уште една потврда на доминацијата на Mercedes на почетокот од оваа сезона

Прочитај повеќе
Ferrari верува дека можe да му парира на Mercedes

Ferrari верува дека можe да му парира на Mercedes

Тимот на Ferrari верува дека ќе можат да го стигнат водечкиот Mercedes оној момент кога ќе го „откријат целосниот потенцијал“ на нивниот SF90

Прочитај повеќе
F1 Aвстралија ГП: Валтери Ботас импресивен на стартот од сезоната / ФОТО+ВИДЕО

F1 Aвстралија ГП: Валтери Ботас импресивен на стартот од сезоната / ФОТО+ВИДЕО

Валтери Ботас со Mercedes е големиот победник на 35-то издание на ГН на Австралија (24-то во Мелбурн) и првата трка од јубилејната 70-та сезона во Formula

Прочитај повеќе
Шеста по ред пол позиција за Луис Хамилтон на Австралиското ГП!

Шеста по ред пол позиција за Луис Хамилтон на Австралиското ГП!

Првите квалификациии во новата сезона од Formula 1 се завршени, а најмногу причина да славење имаат во тимот на Mercedes

Прочитај повеќе
Втор ден од вториот зимски тест и повторно доминација на McLaren

Втор ден од вториот зимски тест и повторно доминација на McLaren

Заврши и вториот ден од вториот предсезонски тест во Барселона

Прочитај повеќе
Фетел: Не можевме да посакаме подобар ден!

Фетел: Не можевме да посакаме подобар ден!

Фетел извозе 169 круга на патеката Каталуња, што е воедно и најмногу споредено со останатите на патеката

Прочитај повеќе
Фетел најбрз на првиот ден од тестирањата во Барселона!

Фетел најбрз на првиот ден од тестирањата во Барселона!

Воедно, Фетел со неговото Ferrari извозе и најмногу кругови без никакви видливи проблеми

Прочитај повеќе