MotoGP: Алекс Ринс стави крај на серијата победи на Маркез во Остин

MotoGP: Алекс Ринс стави крај на серијата победи на Маркез во Остин

Фаворитот за победа, Марк Маркез на Honda, неочекувано падна на десеттиот круг и не успеа да ја заврши трката

Прочитај повеќе
MotoGP: Марк Маркес е крал на Аргентина

MotoGP: Марк Маркес е крал на Аргентина

Шпанскиот мотоциклист и возачот на Repsol Honda, Марк Маркез, убедливо победи на трката за Големата награда на Аргентина во рамките на MotoGP шампионатот

Прочитај повеќе
Супер почеток на сезоната за Довициозо и Ducati / ФОТО+ВИДЕО

Супер почеток на сезоната за Довициозо и Ducati / ФОТО+ВИДЕО

Возачот на Ducati, Андреа Довициозо, го освои првото место во првата трка од овогоднинешниот MotoGP шампионат возена во Катар

Прочитај повеќе
Прогласени најдобрите тркачки возачи на годината

Прогласени најдобрите тркачки возачи на годината

Настанот под името „Најголемата ноќ во мотоспортот“ ги собра најзначајните имиња и ѕвезди од различните авто-мото тркачки серии

Прочитај повеќе
Веќе шест години по ред освојува BMW M автомобил

Веќе шест години по ред освојува BMW M автомобил

Шпанецот Марк Маркес го живее сонот на сите обожаватели на BMW M автомобилите

Прочитај повеќе
MotoGP: Силен дожд, „атрактивни излетувања“ и победа за Довициозо за затворање на сезоната / ВИДЕО

MotoGP: Силен дожд, „атрактивни излетувања“ и победа за Довициозо за затворање на сезоната / ВИДЕО

Возачот на Ducati, Андреа Довициозо е победник на последната трка од овогоднинешното издание на MotoGP шампионатот, ГН на Валенсија

Прочитај повеќе
MotoGP Јапонија: Маркез триумфално до петтата титула во кралската класа

MotoGP Јапонија: Маркез триумфално до петтата титула во кралската класа

На три трки до крајот од MotoGP шампионатот, Марк Маркез од Repsol Hondа со победата на трката за ГН на Јапонија и теоретски ја обезбеди седмата титула во кариерата, петта во најсилната категорија

Прочитај повеќе
MotoGP: Спектаклот во Арагон за Маркез. Титулата се поблиску!

MotoGP: Спектаклот во Арагон за Маркез. Титулата се поблиску!

Марк Маркез во епска битка го победи Андреа Довициозо во Арагон, откако победникот во саботните квалификации, Хорхе Лоренцо, падна уште во првиот круг

Прочитај повеќе
MotoGP: Битката во Брно за Ducati

MotoGP: Битката во Брно за Ducati

Андреа Довициозо, возачот на Ducati, ја оправда пол позицијата од саботните квалификации и победи на трката во Брно

Прочитај повеќе
MotoGP: Втора последователна победа за Хорхе Лоренцо

MotoGP: Втора последователна победа за Хорхе Лоренцо

Шпанецот Хорхе Лоренцо е големиот победник на трката за ГН на Каталонија во Барселона, седма трка од овогодинешниот MotoGP шампионат

Прочитај повеќе