Самрак за бензинците и дизелите: Hyundai престанува со производство на половина од моторите со внатрешно согорување!

Самрак за бензинците и дизелите: Hyundai престанува со производство на половина од моторите со внатрешно согорување!

Компанијата, под чија капа се Hyundai, Kia и Genesis, се надева дека ќе продава по еден милион електрични возила годишно до 2025 година

Прочитај повеќе
Citroen C4, Genesis G80 и Genesis GV80 на тест за безбедност на EuroNCAP. Еве ги резултатите / ВИДЕО

Citroen C4, Genesis G80 и Genesis GV80 на тест за безбедност на EuroNCAP. Еве ги резултатите / ВИДЕО

За време на најновата серија на тестови за безбедност од страна на Euro NCAP, тестирани се три нови модели. Два...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Премиера за Genesis G70 Shooting Brake / ФОТО

Премиера за Genesis G70 Shooting Brake / ФОТО

Корејската премиум марка покажува дека има сериозни амбиции за настап на Стариот континент

Прочитај повеќе
Автомобилски брендови на кои им претстои добра иднина

Автомобилски брендови на кои им претстои добра иднина

Овие производители брзо се прилагодуваат на новите услови на индустријата

Прочитај повеќе
Genesis го најавува својот прв караван

Genesis го најавува својот прв караван

Корејскиот бренд сака успех на европско тло и заради тоа ќе го лансира својот прв караван

Прочитај повеќе
Genesis објави план за покорување на Европа

Genesis објави план за покорување на Европа

Корејците развиле и специјален модел за ЕУ

Прочитај повеќе
Освојување на небото со координирана изведба на над 3000 беспилотни летала / ВИДЕО

Освојување на небото со координирана изведба на над 3000 беспилотни летала / ВИДЕО

Спектакуларна премиера за Genesis на кинескиот пазар

Прочитај повеќе
Genesis X Coupe – концепт кој изпресионира на прв поглед / ФОТО+ВИДЕО

Genesis X Coupe – концепт кој изпресионира на прв поглед / ФОТО+ВИДЕО

Луксузната марка на Hyundai, Genesis, изненадува се повеќе

Прочитај повеќе
Најдобриот голфер на сите времиња Тајгер Вудс тешко повреден во сообраќајна несреќа / ВИДЕО

Најдобриот голфер на сите времиња Тајгер Вудс тешко повреден во сообраќајна несреќа / ВИДЕО

Видеото објавено од американските медиуми покажува дека корејскиот теренец Genesis GV80, во кој се наоѓал Вудс, бил многу оштетен...

Прочитај повеќе
Hyundai Motor и Донкерволке повторно заедно

Hyundai Motor и Донкерволке повторно заедно

Познатото име во светот на автомобилскиот дизајн ќе биде одговорен за новите проекти на Корејците

Прочитај повеќе

ANIMEFLIX animeflix boku no hero: My Hero Academia 3 (Dub) (https://animeflix.nl/m/pZEw) Episode 25

4Anime my hero academia heroes rising 4anime: Watch Death Note Episode 8