Австралиска F1 авантура со Даниел Рикиардо / ВИДЕО

Австралиска F1 авантура со Даниел Рикиардо / ВИДЕО

По неколку месеци чекање, конечно можевме повторно да го видиме Даниел Рикиардо во F1 болидот на Red Bull Racing

Прочитај повеќе
Formula 1: Red Bull Racing го претстави болидот со кој ќе ја брани двојната титула – RB19! / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Red Bull Racing го претстави болидот со кој ќе ја брани двојната титула – RB19! / ФОТО+ВИДЕО

Минатогодишниот шампион во Formula 1, Oracle Red Bull Racing Team, влегува во Светскиот шампионат во Formula 1 за 2023 година со болид наречен RB19, а на јавноста и беше претставен на настан во Њујорк во петокот попладне по средноевропско време

Прочитај повеќе
Formula 1: MCL36 e адутот на McLaren за 2022

Formula 1: MCL36 e адутот на McLaren за 2022

Даниел Рикиардо и Ландо Норис го претставија новиот тимски болид на McLaren за претстојната сезона во Formula 1

Прочитај повеќе
Рикиардо го прекина победничкиот пост. Норис втор за голема еден-два победа на McLaren на Монца / ФОТО+ВИДЕО

Рикиардо го прекина победничкиот пост. Норис втор за голема еден-два победа на McLaren на Монца / ФОТО+ВИДЕО

Хамилтон и Верстапен не ја завршија трката по меѓусебниот судир

Прочитај повеќе
Formula 1: McLaren разочаран од Рикиардо

Formula 1: McLaren разочаран од Рикиардо

Британскиот тим оваа сезона донесе возач од кој се очекуваше да биде предводник на тимот, но Ландо Норис му ја украде славата

Прочитај повеќе
Интервју со Ландо Норис: Сега сум многу повеќе фокусиран на себе и возењето

Интервју со Ландо Норис: Сега сум многу повеќе фокусиран на себе и возењето

Возачот на екипата на McLaren, Британецот Ландо Норис, оваа сезона остварува одлични резултати за својот тим

Прочитај повеќе
McLaren го откри својот адут за 2021 година: MCL35M / ФОТО+ВИДЕО

McLaren го откри својот адут за 2021 година: MCL35M / ФОТО+ВИДЕО

На настан организиран во седиштето на екипата во Вокинг, McLaren го претстави MCL35M, болидот кој Даниел Рикиардо и Ландо Норис ќе го возат во престојната F1 сезона. Ова ќе биде првиот McLaren со погон од Mercedes по 2014 година

Прочитај повеќе
Одлуката за замената на Рикиардо, Renault ја одложува до почетокот на сезоната

Одлуката за замената на Рикиардо, Renault ја одложува до почетокот на сезоната

Тимот на Renault не се брза да донесе одлука за замената на Рикиардо, откако Австралианецот потпиша договор со McLaren за следната сезона

Прочитај повеќе
Официјално: Карлос Саинц Јуниор во Ferrari, Даниел Рикиардо во McLaren!

Официјално: Карлос Саинц Јуниор во Ferrari, Даниел Рикиардо во McLaren!

Очекувание трансфери официјализирани побрзо од очекуваното

Прочитај повеќе
Рикиардо во McLaren, Саинц Јуниор во Ferrari?

Рикиардо во McLaren, Саинц Јуниор во Ferrari?

Како што пренесува autosport.com, Даниел Рикиардо постигнал договор со Mclaren за 2021 година. Потврда за оваа вест се очекува во текот на неделата

Прочитај повеќе