Dacia пред Tesla! Романски автомобил прогласен за најдобар

Dacia пред Tesla! Романски автомобил прогласен за најдобар

Најбараниот електричен автомобил од еколошка гледна точка е Dacia Spring

Прочитај повеќе
Dacia Spring Extreme 65 – посилен мотор и подобра опрема / ФОТО

Dacia Spring Extreme 65 – посилен мотор и подобра опрема / ФОТО

На саемот за автомобили во Брисел, Dacia го претстави новиот модел Spring Extreme, со нов електромотор од 48 kW (ELECTRIC 65)

Прочитај повеќе
Dacia: „Ќе продаваме мотори со внатрешно согорување се додека не бидат целосно забранети“

Dacia: „Ќе продаваме мотори со внатрешно согорување се додека не бидат целосно забранети“

Dacia има само еден целосно електричен модел - Spring, а неговиот удел во вкупната продажба на брендот е 12 отсто

Прочитај повеќе
Dacia Spring е добитник на наградата Best Buy in Europe на Autobest за 2022 година

Dacia Spring е добитник на наградата Best Buy in Europe на Autobest за 2022 година

Романскиот нискобуџетен електричен кросовер е добитник на уште едно признание

Прочитај повеќе
Renault Zoe нула, а Dacia Spring една ѕвезда на EuroNCAP краш тестот / ВИДЕО

Renault Zoe нула, а Dacia Spring една ѕвезда на EuroNCAP краш тестот / ВИДЕО

Renault Zoe, еден од најпопуларните електрични автомобили во Европа, во новиот круг на тестирање од страна на EuroNCAP добил нула ѕвезди во однос на безбедноста, додека сродниот Dacia Spring EV само една ѕвезда

Прочитај повеќе
Избрани финалистите за наградата AutoBest 2022

Избрани финалистите за наградата AutoBest 2022

Жирито што ги избира кандидатите за престижната награда „AutoBest“ го намали изборот на шест модели кои ќе се натпреваруваат за ценетото признание

Прочитај повеќе
Огромно изненадување: Dacia Spring е најпродаваниот електричен автомобил во Италија!

Огромно изненадување: Dacia Spring е најпродаваниот електричен автомобил во Италија!

Нискобуџетниот електричен автомобил од Романија е број 1 во текот на септември, кога станува збор за комерцијалниот успех на електричните возила на Апенинскиот Полуостров

Прочитај повеќе