Видеото е доказ за фантастичните перформанси на хрватскиот суперавтомобил

Едноставно кажано Rimac Nevera не им дал никаква шанса на врвното BMW и електричното Porsche. Затоа и вреди цели два милиони фунти, што е скоро 10 пати повеќе отколку за двата конкуренти

Porsche Taycan Turbo S има сет електрични мотори кои произведуваат 761 коњски сили и 1.050 NM вртежен момент. Целиот потенцијал се пренесува на двете оски. Тежината е 2.300 килограми.

Од друга страна BMW M5 Competition, пак, има V8 мотор способен да генерира 625 КС и 750 NM, и секако xDrive погон. Тежината на возилото е 1.970 килограми.

Е сега и за Rimac Nevera. Располага со 1.914 КС и 2.360 Nm. Погонот на четири тркала мора да поднесе тежина од 2.150 килограми. Хрватскиот суперавтомобил е полесен од Porsche, но во исто време е скоро три пати помоќен.

Победникот е јасен, но како сето тоа изгледа е навистина неверојатно. Видеото е во прилог.

Loading...

Website https://gogoanime.be: Watch Garo: Crimson Moon (Dub) gogoanime Episode 23 haikyuu gogoanime

Website https://animeheaven.pro: Watch One Piece: Romance Dawn Story animeheaven Episode Full animeheaven bleach

TwistMoe: Yi Nian Yong Heng anime episode 51 online free at https://twistmoe.net online anime

Cycling74: https://cycling74.com/author/60e7b942a87778412f9b1c5b

Bloggang: https://www.bloggang.com/mainblog.php?id=animeflixnl&month=23-06-2021&group=1&gblog=2

Stationfm ning: http://stationfm.ning.com/profile/animeflixnl