Со последната одлука на РКЕ се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,04%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на РКЕ на Република Северна Македонија од 12.07.2021 година

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалува за 2,00 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 12.07.2021 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 61,00 ден/лит.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 12.07.2021 година, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 72,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 74,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), изнесува 63,50 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,299 денар/килограм, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 12.07.2021 година и со тоа малопродажната цена на Мазутот М-1 НС изнесува 38,018 ден/кг.

Loading...

Cosmo Warrior Zero Episode 13

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!: Motenaishi, Nazomeite Miru (https://animeflv.uk/m/ygbE) Episode Full

Watch Nazotokine Episode 12

AnimeKisa: Doraemon the Movie: Nobita's New Great Adventure into the Underworld anime episode Full online free at https://animekisa.in anime online

Bit: https://bit.ly/3x6cyd2

Lotus: https://lotus.vn/w/photoblog/animefreak-330295610638860288.htm