Mercedes oстанува без Луис Хамилтон на трката за ГН на Бахреин која ќе се одржи викендов, откако е утврдено дека седумкратниот светски шампион е позитивен на Covid-19

Во согласност со протоколите за COVID-19 и насоките на органот за јавно здравје во Бахреин, Луис мора да биде изолиран, а сите контакти се регистрирани.

Британецот е третиот возач во Formula 1 со позитивен тест за Covid-19 оваа сезона, по Серхио Перез во Силверстоун и Ленс Строл во Германија.

Наскоро се очекува Mercedes да именува замена за Хамилтон.

На Хамилтон му е потребен негативен тест пред да му биде дозволено да се врати во падокот, односно последната трка во сезоната во Абу Даби.

Loading...

Watch Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full (https://animeheaven.pro/m/Xk3d/ep-1) at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven boruto

The Promised Neverland Season 2 (https://kissanimeonline.com/m/dK3l) Episode 2 at KissAnime kissanime official website