Кои се највредните авто брендови во светот?

Кои се највредните авто брендови во светот?

Минимални промени на првите три места на листата

Прочитај повеќе
Објавени резултатите од истрагата за несреќата во која автономен автомобил на Uber усмрти пешак

Објавени резултатите од истрагата за несреќата во која автономен автомобил на Uber усмрти пешак

Сообраќајните експерти не може да поверуваат дека од Uber ја исклучиле автоматската сопирачка која се активира во итен случај и возачот во автомобилот не добил предупредување за опасност

Прочитај повеќе
Ова се најпродаваните модели во ЕУ за 2018 година

Ова се најпродаваните модели во ЕУ за 2018 година

Листата е според податоците на Јato Dynamics

Прочитај повеќе
Илон Маск: Model Y ќе биде претставен во март 2019 година

Илон Маск: Model Y ќе биде претставен во март 2019 година

Маск на прашање на следбеник на социјалната мрежа Twitter за датумот на кој ќе биде откриен новиот Model Y одговори - 15-ти март

Прочитај повеќе
„Падна“ и првата забрана за постари дизел модели во Германија

„Падна“ и првата забрана за постари дизел модели во Германија

Од 31-ви мај патничките и товарни возила опремени со дизел мотори кои не ги исполнуваат стандардот Euro 6 нема да можат да сообраќаат по некои од централните улици на вториот по големина град во Германија

Прочитај повеќе
Од закани за трговска војна до намалени увозни давачки на кинескиот авто пазар

Од закани за трговска војна до намалени увозни давачки на кинескиот авто пазар

Кина соопшти дека од 1-ви јули оваа година ги намалува увозните давачки за автомобили од 25% на 15%

Прочитај повеќе
„Model 3 има големи недостатоци, не можеме да го препорачаме“

„Model 3 има големи недостатоци, не можеме да го препорачаме“

Американскиот Consumer Reports, кој од 1936 година тестира и споредува производи на пазарот во САД, по тестирањето на новиот модел на Tesla издаде соопштение во кое ...

Прочитај повеќе
Илон Маск: Model 3 со два мотори e супериорен во однос на BMW M3

Илон Маск: Model 3 со два мотори e супериорен во однос на BMW M3

Директорот на Tesla, Илон Маск, ги објави првите детали за Model 3 со два електричнии мотори, кој како што беше најавено, ќе почне да се произведува во јули

Прочитај повеќе
Германија уште поблиску до забраната за дизел, Хамбург е веќе во процес!

Германија уште поблиску до забраната за дизел, Хамбург е веќе во процес!

Само еден ден откако Европската комисија поднесе тужба до највисоката судска инстанца во Европа, против Германија, поради повторениот пропуст по однос на заштитата на квалитетот на воздухот во своите градови...

Прочитај повеќе
Nissan Leaf симнат од EV престолот

Nissan Leaf симнат од EV престолот

Nissan Leaf повеќе не е најдобро продаван електричен автомобил во светот, а новиот владетел на сегментот е кинескиот BAIC EC

Прочитај повеќе