Porsche работи на нова платформа за електрични суперавтомобили

Porsche работи на нова платформа за електрични суперавтомобили

Платформата ќе се дели со Lamborghini и Audi

Прочитај повеќе
Британците против DPF

Британците против DPF

Илјадници британски возачи управуваат дизел автомобили, од кои е деинсталиран филтерот за прочистување на издувните гасови

Прочитај повеќе
Дали на дизел горивото навистина му се ближи крајот? Според статистиката – НЕ!

Дали на дизел горивото навистина му се ближи крајот? Според статистиката – НЕ!

Иако во некои европски земји, како Франција, има голем пад во продажбата на дизел возила, нема алармантно ниска продажба...

Прочитај повеќе
Новиот мултимедијален систем на Mercedes / ФОТО+ВИДЕО

Новиот мултимедијален систем на Mercedes / ФОТО+ВИДЕО

Германскиот гигант Mercedes го претстави својот нов мултимедијален систем MBUX, кој ќе дебитира со новата А класа, која доаѓа оваа година

Прочитај повеќе
Најбезбедните автомобили на пазарот според Euro NCAP / ВИДЕО

Најбезбедните автомобили на пазарот според Euro NCAP / ВИДЕО

Euro NCAP ја објави листата на најбезбедни автомобили по сегменти за изминатата година, а најмногу причини за задоволство имаат во Volkswagen

Прочитај повеќе
Автомобилите на BMW ќе комуницираат помеѓу себе

Автомобилите на BMW ќе комуницираат помеѓу себе

BMW е една од првите компании која во своите автомобили ќе интегрира систем за комуникација помеѓу одредени модели (Vehicle-to-vehicle – V2V)

Прочитај повеќе
Toyota e-Palette Concept може да биде се што сакате!

Toyota e-Palette Concept може да биде се што сакате!

Концептот на Toyota е многу интересен, но повлекува и многу прашања

Прочитај повеќе
Еве зошто секогаш е неопходно да ја отворите вратата на автомобилот со десната рака / ВИДЕО

Еве зошто секогаш е неопходно да ја отворите вратата на автомобилот со десната рака / ВИДЕО

Проектот наречен Dutch reach би можел да спаси многу животи

Прочитај повеќе
Панорамскиот покрив повеќе нема да биде опасен

Панорамскиот покрив повеќе нема да биде опасен

Панорамскиот покрив иако е еден од омилените додатоци за автомобилите, многумина возачи го избегнуваат поради опасноста по патниците во случај на несреќа

Прочитај повеќе
Kia Niro EV – на чекор до електричната иднина

Kia Niro EV – на чекор до електричната иднина

На штотуку започнатиот CES 2018 во Лас Вегас, корејскиот производител ја покажа својата визија - концепт на електричен автомобил од иднината

Прочитај повеќе

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Full Metal Panic! Invisible Victory Recap (Dub) Episode 2

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. VS Knight Lamune & 40 Fire (https://animefreak.ws/m/Eerd) Episode 26

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Ninjala Episode 0: Ninja-Gum is Born (Dub) (https://gogoanime.be/m/PV6Y) Episode Full

KissAnime Hulkshare: https://www.hulkshare.com/kissanimemx