GM ќе започне со производство на целосно автономни возила во 2019 година

GM ќе започне со производство на целосно автономни возила во 2019 година

Се чини дека одбројувањето до времето кога на автомобилите нема да им бидат потребни возачи веќе започна...

Прочитај повеќе
3D печатени електрични автомобили веќе не се научна фантастика

3D печатени електрични автомобили веќе не се научна фантастика

Италијанската компанија, X Electric Vehicle (XEV), е со намера да лансира „голем сериски електричен автомобил“ во Кина изработен со помош на 3D печатари

Прочитај повеќе
И електромобилите загадуваат

И електромобилите загадуваат

Mazda е еден од ретките производители на автомобили што во овој момент дава приоритет на развојот на постоечките мотори со внатрешно согорување, а не на електричниот погон

Прочитај повеќе
Porsche се придружува на Daimler, Geely, Italdesign…

Porsche се придружува на Daimler, Geely, Italdesign…

Станува збор за компании кои летечките автомобили ги гледаат како сообраќајно решение за иднината и сообраќајниот метеж во мегалополисите

Прочитај повеќе
Автомобилска гума која произведува кислород

Автомобилска гума која произведува кислород

Goodyear развил футуристичка автомобилска гума Oxygene со жив мов кој расте на гумата

Прочитај повеќе
Toyota престанува со продажба на дизели во Европа

Toyota престанува со продажба на дизели во Европа

Јапонскиот производител Toyota годинава ќе престане со продажба на своите возила со дизел погон во Европа

Прочитај повеќе
Официјално: i-PACE – првиот целосно електричен модел на Jaguar / ФОТО + ВИДЕО

Официјално: i-PACE – првиот целосно електричен модел на Jaguar / ФОТО + ВИДЕО

Новиот автомобил ветува перформанси на спортски автомобил, технологија од следна генерација со вештачка интелигенција и практичност на SUV модел

Прочитај повеќе
VW со целосно автономен I.D. концепт во Женева?! / ВИДЕО

VW со целосно автономен I.D. концепт во Женева?! / ВИДЕО

Volkswagen на престојниот автомобилски саем во Женева ќе го претстави својот концепт на автономно електрично возило - I.D. Vizzion

Прочитај повеќе
Неверојатно искуство: како изгледа да се возите во автономен автомобил / ВИДЕО

Неверојатно искуство: како изгледа да се возите во автономен автомобил / ВИДЕО

За патниците нема разлика во возењето со автономен автомобил во споредба со возењето во автомобилите на кое сме навикнати, освен што предното седиште е празно и воланот самостојно се врти

Прочитај повеќе
Porsche сепак не се откажува од дизел моторите?!

Porsche сепак не се откажува од дизел моторите?!

Porsche очекува оваа година да лансира дизел верзија на новата генерација на Cayenne

Прочитај повеќе

Website https://animedao.nl: Watch Nura: Rise of the Yokai Clan - Demon Capital animedao Episode 24 anime online

Watch Hellsing: Psalm of the Darkness Episode Full

AnimeHeaven: Quanzhi Gaoshou Zhi Dianfeng Rongyao anime episode Full online free at https://animeheaven.pro hunter x hunter anime heaven

Minami-ke Episode 13

A pr-cy: https://a.pr-cy.ru/gogoanime.lol

Exercism: https://exercism.io/profiles/animefreakws