Porsche се придружува на Daimler, Geely, Italdesign…

Porsche се придружува на Daimler, Geely, Italdesign…

Станува збор за компании кои летечките автомобили ги гледаат како сообраќајно решение за иднината и сообраќајниот метеж во мегалополисите

Прочитај повеќе
Автомобилска гума која произведува кислород

Автомобилска гума која произведува кислород

Goodyear развил футуристичка автомобилска гума Oxygene со жив мов кој расте на гумата

Прочитај повеќе
Toyota престанува со продажба на дизели во Европа

Toyota престанува со продажба на дизели во Европа

Јапонскиот производител Toyota годинава ќе престане со продажба на своите возила со дизел погон во Европа

Прочитај повеќе
Официјално: i-PACE – првиот целосно електричен модел на Jaguar / ФОТО + ВИДЕО

Официјално: i-PACE – првиот целосно електричен модел на Jaguar / ФОТО + ВИДЕО

Новиот автомобил ветува перформанси на спортски автомобил, технологија од следна генерација со вештачка интелигенција и практичност на SUV модел

Прочитај повеќе
VW со целосно автономен I.D. концепт во Женева?! / ВИДЕО

VW со целосно автономен I.D. концепт во Женева?! / ВИДЕО

Volkswagen на престојниот автомобилски саем во Женева ќе го претстави својот концепт на автономно електрично возило - I.D. Vizzion

Прочитај повеќе
Неверојатно искуство: како изгледа да се возите во автономен автомобил / ВИДЕО

Неверојатно искуство: како изгледа да се возите во автономен автомобил / ВИДЕО

За патниците нема разлика во возењето со автономен автомобил во споредба со возењето во автомобилите на кое сме навикнати, освен што предното седиште е празно и воланот самостојно се врти

Прочитај повеќе
Porsche сепак не се откажува од дизел моторите?!

Porsche сепак не се откажува од дизел моторите?!

Porsche очекува оваа година да лансира дизел верзија на новата генерација на Cayenne

Прочитај повеќе
5 работи кои не смеете да ги правите со автоматски менувач / ВИДЕО

5 работи кои не смеете да ги правите со автоматски менувач / ВИДЕО

Џејсон Фенски и Engineering Explained објаснуваат што не треба да правиме со автоматскиот менувач

Прочитај повеќе
Неограничени резерви на литиум се лесно достапни

Неограничени резерви на литиум се лесно достапни

Преку процесот на прочистување на водата од океан, сега е можно да се произведат неограничени количества на литиум, без штетно влијание врз природната средина

Прочитај повеќе
Дизелите на Porsche надвор од игра

Дизелите на Porsche надвор од игра

Porsche официјално го заврши производството на сите дизел верзии како одговор на изменетите услови на тргување, како и затегнување на регулативите за емисии на штетни гасови

Прочитај повеќе

AnimeTV best anime tv: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 15

KissAnime kiss anime: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 21