Три големи промени во Formula 1 веќе од следната сезона

Три големи промени во Formula 1 веќе од следната сезона

Меѓу нив има добра вест за потешките возачи, одредени правила во однос на безбедноста и ново правило кое се однесува на максималната количина на гориво во болидите

Прочитај повеќе
Formula 1 Кина 2018: Прва сезонска победа за Рикиардо и Red Bull

Formula 1 Кина 2018: Прва сезонска победа за Рикиардо и Red Bull

Ова е прва победа на Red Bull во Кина по 2010 година

Прочитај повеќе
Formula 1 сепак со „грид“ девојки?!

Formula 1 сепак со „грид“ девојки?!

Како што стојат засега работите, до крајот на тековната сезона, сепак на некои трки, се враќаат „грид“ девојките

Прочитај повеќе
Ferrari казнет со 50.000 евра за инцидентот во Бахреин

Ferrari казнет со 50.000 евра за инцидентот во Бахреин

Инцидентот се случи при второто второто влегување на Кими Раиконен на боксот

Прочитај повеќе
MotoGP Аргентина – Голема победа за Крачлоу, Маркез и Роси повторно во „војна“!

MotoGP Аргентина – Голема победа за Крачлоу, Маркез и Роси повторно во „војна“!

Возачот на LCR Honda Кал Крачлоу, е победник на втората трка од сезоната во MotoGP шампионатот, Големата награда на Аргентина, која ја обележија серија на контроверзни одлуки и најблаго кажано дискутабилни потези на Марк Маркез

Прочитај повеќе
Formula 1: Трилер завршница во Бахреин и втора по ред сезонска победа на Фетел

Formula 1: Трилер завршница во Бахреин и втора по ред сезонска победа на Фетел

Себастијан Фетел е победник на возбудливата трка за Големата награда на Бахреин, откако голем дел од трката извозе на меки гуми и со тактика од едно влегување во бокс ги надмудри возачите на Mercedes кои беа на медиум гуми

Прочитај повеќе
Дали McLaren може да стигне до водечките тимови? Алонсо вели ДА!

Дали McLaren може да стигне до водечките тимови? Алонсо вели ДА!

Претстојните подобрувања и креативни идеи, тоа е она што го наведува Фернандо Алонсо како голема предност на McLaren Renault, во обидот да се стигнат Mercedes, Ferrari и Red Bull

Прочитај повеќе
Formula 1: Фетел со подобра тактика го надмудри Хамилтон во Австралија

Formula 1: Фетел со подобра тактика го надмудри Хамилтон во Австралија

Возачот на Ferrari, Себастијан Фетел, е победник на првата трка од овогодинешното првенство во Formula 1 за Големата награда на Австралија во Мелбурн

Прочитај повеќе
Formula 1: Седма пол-позиција за Хамилтон во Австралија

Formula 1: Седма пол-позиција за Хамилтон во Австралија

Британскиот возач Луис Хамилтон го сруши рекордот за најбрз круг на квалификациите за Гран-при на Австралија и со тоа стигна до седмата најдобра стартна позиција во неговата кариера на трката во Мелбурн

Прочитај повеќе
Formula 1: Комплетен водич за 2018 година

Formula 1: Комплетен водич за 2018 година

На ред 69-то издание на најбрзиот циркус

Прочитај повеќе