Нови Mercedes AMG модели со лесен хибриден погон / ФОТО+ВИДЕО

Нови Mercedes AMG модели со лесен хибриден погон / ФОТО+ВИДЕО

Mercedes претстави серија на AMG 53 модели, која ги вклучува новите CLS, E-Class Coupe и E-Class cabrio

Прочитај повеќе
Светска премиера за Hyundai Veloster за 2018 година / ФОТО+ВИДЕО

Светска премиера за Hyundai Veloster за 2018 година / ФОТО+ВИДЕО

Hyundai на автомобилското шоу во Детроит ја претстави втората генерација на купе моделот Veloster

Прочитај повеќе
Официјално: Новиот Jeep Cherokee / ФОТО+ВИДЕО

Официјално: Новиот Jeep Cherokee / ФОТО+ВИДЕО

Освежениот Jeep Cherokee за 2019 година официјално е претставен на автомобилскиот саем во Детроит

Прочитај повеќе
Ferrari сепак ќе конструира SUV модел!

Ferrari сепак ќе конструира SUV модел!

„Само преку мене мртов“, велеше некогаш извршниот директор на FCA, Серџио Маркионе, кога го прашуваа дали Ferrari планира да произведе SUV модел

Прочитај повеќе
Honda Civic доаѓа со „најнапредниот“ дизел досега

Honda Civic доаѓа со „најнапредниот“ дизел досега

Следниот месец во Европа започнува продажбата на Honda Civic со дизел мотор

Прочитај повеќе
Легендата продолжува да живее: 2018 Mercedes G-Class

Легендата продолжува да живее: 2018 Mercedes G-Class

По серијата тизери и фотографии кои „протекоа“ на интернет, германскиот производител официјално ја претстави новата G класа

Прочитај повеќе
Новата Toyota Supra дебитира на Саемот за автомобили во Женева

Новата Toyota Supra дебитира на Саемот за автомобили во Женева

Новата Toyota Supra ќе носи ознака Gazoo Racing, а на купувачите ќе им биде понудена и во ...

Прочитај повеќе
Kia Ceed 2018 – Увид пред официјалната премиера

Kia Ceed 2018 – Увид пред официјалната премиера

На приложените скици прикажан е целосно новиот Kia CEED за 2018 година, непосредно пред премиерата закажана за 15 јануари на салонот во Детроит

Прочитај повеќе
Porsche 718 Boxster/Cayman GTS за 2018 година

Porsche 718 Boxster/Cayman GTS за 2018 година

Porsche 718 Boxster и Cayman GTS се препознаваат веќе на прв поглед со акцентираниот спортски стил на надворешноста

Прочитај повеќе
Рестилизација за MINI хечбек и кабриолет за 2018 година / ФОТО

Рестилизација за MINI хечбек и кабриолет за 2018 година / ФОТО

Новиот рестилизиран MINI добива нов лесен дизајн, технолошки подобрувања кои вклучуваат автоматски менувач, а испораките на освежениот MINI се очекуваат на пролет

Прочитај повеќе

AnimeDao animedao tv kissanime: SK8 the Infinity Episode 12

AnimeFreak watch anime: The Daily Life of the Immortal King (https://animefreak.ws/m/Lb01) Episode 15