За нешто повеќе од 14.000 евра клиентот добива челични тркала и мануелно отворање на задните стакла

Секој пат кога производителите прикажуваат нов модел, тој е претставен во спецификација со богата опрема. Ова е сосема логична одлука, бидејќи автомобил за 20.000 евра изгледа многу подобро од оној за 15.000 евра.

Од друга страна, повеќето клиенти избираат поевтини опции, бидејќи вклучувањето на дополнителни опции ја зголемува цената. Понекогаш дополнителните опции ја прават цената како да се купува модел од повисока класа. Ова е случај и со хечбекот од супермини класата, во кој додавањето на разни системи и опрема е еднакво по цена на компактен автомобил.

Пред една недела, Škoda ја претстави новата Fabia, која изгледа навистина привлечно со алуминиумски фелни, LED фарови и импресивната портокалова боја. Приказната има малку поинаков лик кога станува збор за основната верзија која штотуку се појави на конфигураторот на чешкиот производител. Има бела боја, халогенки за долгите светла и 15-инчни челични тркала.

Салонот има аналогна табла со инструменти наместо дигитална, а екранот на инфо-забавниот систем е помал и е опкружен со копчиња. Климатизацијата се контролира исто така со копчиња, а задните стакла се отвораат мануелно. Оваа варијанта има 5-степен мануелен менувач, нема централен потпирач за раце, а задните седишта не можат да се поделат.

Цените на основната Fabia започнуваат од 363.800 круни, што е 14.222 евра на ниво на опрема Ambition. За оваа сума, клиентот добива 1.0-литарски TSI мотор со 95 КС.

Loading...

Website https://animedao.nl: Watch Megazone 23 animedao Episode 4 watch anime

Website https://animebee.to: Watch Yu-Gi-Oh! (Dub) animebee Episode 224 english dubbed anime

WCOStream: Crazy Little Thing anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime

AniWatch: Domestic Girlfriend anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

Beautifulnow: https://beautifulnow.is/users/kissanimemx

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/gogoanimelol/profile/