Кои автомобили ќе исчезнат во 2019 година?

Кои автомобили ќе исчезнат во 2019 година?

Шест модели заминуваат во историјата и нема да добијат наследници

Прочитај повеќе
Ова се 5-те најбезбедни кросовери за 2018 година

Ова се 5-те најбезбедни кросовери за 2018 година

Класификацијата се базира на резултати од краш тестови

Прочитај повеќе
Камери кои го снимаат возачот: поголема безбедност или средство за шпионажа?

Камери кои го снимаат возачот: поголема безбедност или средство за шпионажа?

Volvo во 2019 година во некои свои модели како опција ќе понуди нови камери ќе го следат возачот односно ќе ја следат неговата здравствена состојба и автоматски ќе упатат повик за помош во итни случаи

Прочитај повеќе
Необична рекламна кампања на Volvo / ВИДЕО

Необична рекламна кампања на Volvo / ВИДЕО

Шведската компанија, во сопственост на кинескиот Geely, ја започна програмата Care by Volvo во Германија со рекламна кампања

Прочитај повеќе
Убави вести од Premium AGS за сите сегашни и идни сопственици на Volvo автомобили во Македонија!

Убави вести од Premium AGS за сите сегашни и идни сопственици на Volvo автомобили во Македонија!

Новиот дилер на Volvo Cars во Македонија нуди специјални акциски цени за моделите XC40, XC60 и XC90

Прочитај повеќе
Volvo на саемот за автомобили во Лос Анџелес нема да покаже ниту еден автомобил / ФОТО

Volvo на саемот за автомобили во Лос Анџелес нема да покаже ниту еден автомобил / ФОТО

Шведскиот Volvo ќе учествува на вториот по големина саем за автомобили во САД во Лос Анџелес, но на неговиот штанд посетителите нема да можат да видат ниту еден модел!

Прочитај повеќе
Volvo е првата жртва на трговската војна меѓу САД и Кина

Volvo е првата жртва на трговската војна меѓу САД и Кина

Шведскиот производител трпи сериозни загуби поради што итно ги смени плановите

Прочитај повеќе
13 марки кои се откажале или се во процес на укинување на дизел понудата

13 марки кои се откажале или се во процес на укинување на дизел понудата

Политиката која се води против дизел технологијата го зема својот данок, па голем број производители се откажуваат од нафтата како погонско гориво

Прочитај повеќе
Премиум АГС – Нов застапник на Volvo во Македонија

Премиум АГС – Нов застапник на Volvo во Македонија

Престижниот шведски бренд добива нов дом во Македонија

Прочитај повеќе
Volvo V60 Cross Country / ФОТО+ВИДЕО

Volvo V60 Cross Country / ФОТО+ВИДЕО

Шведскиот Volvo го претстави новиот член на серија 60 - V60 Cross Country

Прочитај повеќе