Системот за автоматско сопирање ги плаши возачите

Системот за автоматско сопирање ги плаши возачите

Се почести се поплаките поради инциденти предизвикани од системот за автоматско сопирање

Прочитај повеќе
Зголемена загриженост за потенцијалниот недостиг на суровини за автомобилски батерии

Зголемена загриженост за потенцијалниот недостиг на суровини за автомобилски батерии

Клучните играчи во производството на батерии, се понервозни

Прочитај повеќе
Револуционерни фарови светат до 600 метри и не ги заслепуваат другите возачи

Револуционерни фарови светат до 600 метри и не ги заслепуваат другите возачи

Со оваа иновативна технологија, наскоро ќе можете дури и да прожектирате филмови со вашиот автомобил

Прочитај повеќе
Toyota и Subaru со здружени сили за производство на електрични автомобили

Toyota и Subaru со здружени сили за производство на електрични автомобили

Двата јапонски производители се договориле да развијат заедничка механичка платформа за патнички автомобили и SUV модели на електрична енергија

Прочитај повеќе
Volvo развива нови автомобили со помош на очила за „мешовита реалност“

Volvo развива нови автомобили со помош на очила за „мешовита реалност“

Се чини иднината кога станува збор за развојот на автомобилите е тука

Прочитај повеќе
Дали го отклучувате автомобилот „без клуч“? Можеби не треба / ВИДЕО

Дали го отклучувате автомобилот „без клуч“? Можеби не треба / ВИДЕО

Меѓу најранливите се најпопуларните модели - Ford Fiesta, Volkswagen Golf, Nissan Qashqai и Ford Focus

Прочитај повеќе
Полицијата во Дубаи ќе користи летачки мотоцикли

Полицијата во Дубаи ќе користи летачки мотоцикли

Токму кога ќе помислите дека веќе ништо не може да ве изненади, доаѓаат нови вести од Дубаи

Прочитај повеќе
Дали семафорите наскоро ќе исчезнат од крстосниците? / ВИДЕО

Дали семафорите наскоро ќе исчезнат од крстосниците? / ВИДЕО

... или минување низ крстосница без запирање

Прочитај повеќе
Пет EuroNCAP ѕвездички за Audi A6 и VW Touareg, само три за Suzuki Jimny / ФОТО+ВИДЕО

Пет EuroNCAP ѕвездички за Audi A6 и VW Touareg, само три за Suzuki Jimny / ФОТО+ВИДЕО

Тестирани се и Ford Tourneo Connect и Smart EQ ForFour, а резултатот е четири ѕвезди

Прочитај повеќе
Моторите на Opel веќе го исполнуваат идниот Euro 6d-TEMP стандард за емисии на издувни гасови

Моторите на Opel веќе го исполнуваат идниот Euro 6d-TEMP стандард за емисии на издувни гасови

Германскиот производител го исполнил стандардот Euro 6d-TEMP за своите погонски единици 14 месеци пред истиот да стане задолжителен за сите новорегистрирани автомобили во септември 2019 година

Прочитај повеќе