Лоши вести за сопствениците на возила: Oсвен на автомобилите, растат и цените на резервните делови!

Лоши вести за сопствениците на возила: Oсвен на автомобилите, растат и цените на резервните делови!

Цените за резервните делови за автомобили од август 2020 година до август 2021 година се зголемени во просек за повеќе од шест проценти

Прочитај повеќе
Студија: Електричните автомобили се поскапи за сервисирање од бензинците и дизелите!

Студија: Електричните автомобили се поскапи за сервисирање од бензинците и дизелите!

Батериите во електричните автомобили чинат и до 20.000 евра и сите поправки се екстремно скапи

Прочитај повеќе
Одржувањето на електричните автомобили е поскапо отколку сервисирање бензинци и дизели?!

Одржувањето на електричните автомобили е поскапо отколку сервисирање бензинци и дизели?!

Едно се проекциите, а друго реалноста...

Прочитај повеќе
Клучни делови за автомобили: Кога е време за замена на моторното масло, филтрите, ременот…

Клучни делови за автомобили: Кога е време за замена на моторното масло, филтрите, ременот…

Интервалите варираат од модел до модел или од производител до производител, иако до некаде може и да генерализираме

Прочитај повеќе
Дали ќе исчезнат автомобилските дилери?

Дали ќе исчезнат автомобилските дилери?

Улогата на дилерите се намалува, но производителите ќе имаат потешкотии да се справат без нив

Прочитај повеќе
Кои марки произведуваат најдефектни автомобили

Кои марки произведуваат најдефектни автомобили

Лидер во негативниот рејтинг е концернот General Motors

Прочитај повеќе
МВР и РСБСП во заедничка летна кампања – координиран пристап за намалување на бројот на сообраќајни незгоди

МВР и РСБСП во заедничка летна кампања – координиран пристап за намалување на бројот на сообраќајни незгоди

„Не летај, летувај“ е насловот на новата едукативна кампања што ќе се реализира во следните два месеци

Прочитај повеќе
5 проверки на возилото што многу возачи ги игнорираат!

5 проверки на возилото што многу возачи ги игнорираат!

Некои возачи мислат дека сервисот завршува со проверка на маслото и плочките на сопирачките

Прочитај повеќе
Европската унија става крај на манипулацијата со километражата

Европската унија става крај на манипулацијата со километражата

Еден од предлозите е овој вид на измама да се одреде како кривично дело во Европската унија

Прочитај повеќе
Како паметните очила им помагаат во автомеханичарите / ВИДЕО

Како паметните очила им помагаат во автомеханичарите / ВИДЕО

Механичарите на Porsche користат паметни очила, со што времето за поправка на автомобили е намалено за 40%

Прочитај повеќе

Website https://animepahe.cc: Watch Porco Rosso (Dub) animepahe Episode Full dubbed anime

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

AnimeHeaven: Human Crossing (Dub) anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

https://animedao.nl animedao kissanime tv

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/kissanime-6

Git qt: https://git.qt.io/gogoanimelol