Seat Leon доби нов мотор на метан

Seat Leon доби нов мотор на метан

Шпанскиот производител ја прошири понудата со Leon TGI верзија опремена со 1.5-литарски турбо бензинец кој како гориво може да користи и компримиран природен гас

Прочитај повеќе
Кои новитети не очекуваат во автомобилската 2019 година?

Кои новитети не очекуваат во автомобилската 2019 година?

Во текот на годината која е пред нас, автомобилските ентузијасти може да очекуваат повеќе од 40 нови или рестилизирани модели од различни брендови, вклучувајќи хечбек, седан, кросовери, SUV, камионети и суперавтомобили..

Прочитај повеќе
Гамата на Cupra ќе брои осум модели до 2021 година

Гамата на Cupra ќе брои осум модели до 2021 година

Cupra, новата дивизија за производство на перформантни верзии на оригиналниот шпански бренд Seat, планира...

Прочитај повеќе
SEAT: За младите клиенти, најважен е дизајнот

SEAT: За младите клиенти, најважен е дизајнот

Половина од нив претпочитаат компактни модели, а не SUV

Прочитај повеќе
Со новиот Seat Leon концепт доаѓа и новиот дизајнерски јазик на брендот

Со новиот Seat Leon концепт доаѓа и новиот дизајнерски јазик на брендот

Новиот дизајн уште поспортски ориентиран

Прочитај повеќе
Најдобрите мали автомобили според Германците

Најдобрите мали автомобили според Германците

Најекономичен модел во А-класата е Škoda Citigo пред...

Прочитај повеќе
Seat Tarraco е шпанскиот Kodiaq / ФОТО+ВИДЕО

Seat Tarraco е шпанскиот Kodiaq / ФОТО+ВИДЕО

Seat го претстави својот трет и најголем SUV модел Taracco, кој е именуван по шпанскиот град Тарагона

Прочитај повеќе
Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Во изборот за „Светски автомобил на годината“ има за секого по нешто, од Dacia Duster до BMW 8

Прочитај повеќе
Plug-in хибридниот кросовер на Cupra кросовер ќе развива повеќе од 300 КС

Plug-in хибридниот кросовер на Cupra кросовер ќе развива повеќе од 300 КС

Најавениот plug-in хибриден кросовер модел на брендот Cupra ќе развива повеќе од 300 коњски сили во најмоќната верзија

Прочитај повеќе
Дали Volkswagen го реши проблемот со спорните возила во Европа?!

Дали Volkswagen го реши проблемот со спорните возила во Европа?!

Volkswagen вети дека ќе го отстрани софтверот со чија помош се штелуваат резултатите за емисии на штетни гасови од сите свои автомобили во земјите на ЕУ до есента 2017 година, но тоа не се случи

Прочитај повеќе