Поголем од Born: Cupra Tavascan, електрично SUV-купе со автономија до 550 километри

Поголем од Born: Cupra Tavascan, електрично SUV-купе со автономија до 550 километри

Tavascan во суштина е Cupra верзија на Volkswagen ID.5, Enyaq Coupe iV на Škoda и Q4 e-tron Sportback на Audi

Прочитај повеќе
Десет новитети на краш тест: Осум од нив се одликувани со пет ѕвезди, два со по една помалку / ФОТО+ВИДЕО

Десет новитети на краш тест: Осум од нив се одликувани со пет ѕвезди, два со по една помалку / ФОТО+ВИДЕО

Најдобро оценет од страна на EuroNCAP е Mercedes EQE

Прочитај повеќе
Најава од директорот: Volkswagen, Seat и Škoda ќе ги делат поголемиот дел од компонентите! Разликата ќе биде во дизајнот!

Најава од директорот: Volkswagen, Seat и Škoda ќе ги делат поголемиот дел од компонентите! Разликата ќе биде во дизајнот!

Производните погони ќе бидат оптимизирани, односно повеќе производи од различни брендови ќе излегуваат од една линија

Прочитај повеќе
Cupra ги претстави своите идни модели / ФОТО+ВИДЕО

Cupra ги претстави своите идни модели / ФОТО+ВИДЕО

Додека другите автомобилски производители не зборуваат премногу за нивните идни модели, Cupra има поинаква филозофија

Прочитај повеќе
Audi Q3 Sportback добива близнак со логото на Cupra?! / ВИДЕО

Audi Q3 Sportback добива близнак со логото на Cupra?! / ВИДЕО

Шпанците сè уште не го напуштиле концептот на создавање конвенционални автомобили

Прочитај повеќе
Големи планови: Cupra најавува два нови електрични модели, сака да ја удвои продажбата оваа година

Големи планови: Cupra најавува два нови електрични модели, сака да ја удвои продажбата оваа година

Cupra го најави „Metahype“ просторот во Metaverse и новото тркачко искуство „Cupra2“ кое комбинира реален и виртуелен свет

Прочитај повеќе
Кога адреналинот е појак од умот: Трка на автопат помеѓу Ferrari 812 Superfast и Seat Cuprа со лоша завршница / ФОТО+ВИДЕО

Кога адреналинот е појак од умот: Трка на автопат помеѓу Ferrari 812 Superfast и Seat Cuprа со лоша завршница / ФОТО+ВИДЕО

Се чини дека автомобилот со значката на Ferrari претрпел помала штета, но изразот на очај на лицето на возачот сугерира...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Најдобрите компакти за 2021 година според магазинот Autocar / ФОТО

Најдобрите компакти за 2021 година според магазинот Autocar / ФОТО

Редакцијата на магазинот Autocar подготвила листа на 10 најдобри компактни автомобили во изминатата година

Прочитај повеќе
Поцврст изглед и револуционерен ентериер: новата Seat Arona достапна и во Македонија / ФОТО+ВИДЕО

Поцврст изглед и револуционерен ентериер: новата Seat Arona достапна и во Македонија / ФОТО+ВИДЕО

Новата SEAT Arona е подготвена да го продолжи успехот на овој модел во време кога пазарот на SUV возила уште повеќе се шири

Прочитај повеќе
Најдобрите урбани кросовери за 2021 година според магазинот Autocar

Најдобрите урбани кросовери за 2021 година според магазинот Autocar

Проверете кои модели го добија признанието од британските новинари

Прочитај повеќе