ГН на Австралија: Луда трка! Пламен, отпаднато тркало и интриги до последен метар / ФОТО+ВИДЕО

ГН на Австралија: Луда трка! Пламен, отпаднато тркало и интриги до последен метар / ФОТО+ВИДЕО

Поради тркачки инциденти, трката која побуди рекорден интерес од публиката беше прекината неколку пати

Прочитај повеќе
Австралиска F1 авантура со Даниел Рикиардо / ВИДЕО

Австралиска F1 авантура со Даниел Рикиардо / ВИДЕО

По неколку месеци чекање, конечно можевме повторно да го видиме Даниел Рикиардо во F1 болидот на Red Bull Racing

Прочитај повеќе
Formula 1 болидот на Red Bull Racing во септември по улиците на Белград / ФОТО

Formula 1 болидот на Red Bull Racing во септември по улиците на Белград / ФОТО

Formula 1 повторно се враќа во соседна Србија

Прочитај повеќе
Porsche се враќа во Formula 1 со голема брзина: Ќе прави мотори за најдобриот тим

Porsche се враќа во Formula 1 со голема брзина: Ќе прави мотори за најдобриот тим

Според документите, Porsche е со намера да купи 50 отсто од акциите на компанијата Red Bull Technology, по што заеднички би развиле нов мотор

Прочитај повеќе
Formula 1: Макс Верстапен останува верен на Red Bull!

Formula 1: Макс Верстапен останува верен на Red Bull!

Макс Верстапен го продолжи договорот со Red Bull и ќе биде дел од тимoт до крајот на 2028 година, соопштија од Red Bull

Прочитај повеќе
Верстапен го провози Red Bull F1 болидот на мраз / ФОТО+ВИДЕО

Верстапен го провози Red Bull F1 болидот на мраз / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1 шампионот за 2021 година, Макс Ферстапен, имал интересна авантура зад воланот на својот болид, возејќи го на заледена патека во зимскиот центар Зел ам се во Австрија

Прочитај повеќе
Шпекулациите добиваат на интензитет: Audi ја купува McLaren Group, a Porsche ќе го снабдува Red Bull Racing?!

Шпекулациите добиваат на интензитет: Audi ја купува McLaren Group, a Porsche ќе го снабдува Red Bull Racing?!

Шпекулациите дека групацијата Volkswagen ќе влезе во Formula 1 се шират повеќе од една деценија, а во последните неколку месеци добија на интензитет. Колку во сето тоа има вистина, тоа ќе покаже времето пред нас

Прочитај повеќе
Официјално: Mercedes се откажа од жалбата! Макс Верстапен и официјално светски шампион

Официјално: Mercedes се откажа од жалбата! Макс Верстапен и официјално светски шампион

Mercedes на својата официјална веб-страница објави дека одлучиле да не се жалат на резултатите од Големата награда на Абу Даби, а со тоа Макс Верстапен и официјално ја освои титулата светски шампион за 2021 година!

Прочитај повеќе
Кој е Макс Верстапен – 34. Светски шампион во историјата на Formula 1!

Кој е Макс Верстапен – 34. Светски шампион во историјата на Formula 1!

Верстапен со навршени 24 години го запиша своето име меѓу елитата на овој спорт

Прочитај повеќе
Red Bull и Alfa Romeo ги претставија болидите за новата сезона! / ФОТО+ВИДЕО

Red Bull и Alfa Romeo ги претставија болидите за новата сезона! / ФОТО+ВИДЕО

Ажурирани болиди и надеж за повисок пласман

Прочитај повеќе