Porsche Taycan веќе е поуспешен од Panamera, 911, Boxter…

Porsche Taycan веќе е поуспешен од Panamera, 911, Boxter…

Првиот електричен модел на германската марка веќе се покажа како сериозен комерцијален успех

Прочитај повеќе
Пронајдено заборавено богатство: Откриено поле полно со напуштени Porsche 928! / ФОТО

Пронајдено заборавено богатство: Откриено поле полно со напуштени Porsche 928! / ФОТО

Иако не се толку вредни како браќата со воздушно ладење со мотори во задниот дел, овие 928-ци се многу посакувани класици

Прочитај повеќе
Топ 10 најпосакувани електрични автомобили во избор на британскиот WhatCar?

Топ 10 најпосакувани електрични автомобили во избор на британскиот WhatCar?

Британскиот WhatCar? објави листа на 10-те најпосакувани електрични автомобили, но и наведува еден за кој тие мислат дека е подобро да се заобиколи

Прочитај повеќе
Мега тест „супер спортисти“ – Porsche, Lamborghini, Ferrari, BMW… / ВИДЕО

Мега тест „супер спортисти“ – Porsche, Lamborghini, Ferrari, BMW… / ВИДЕО

Car Magazine објави видео од интересен тест на каналот Youtube

Прочитај повеќе
Porsche рекреираше легендарна фотографија од 1963 година

Porsche рекреираше легендарна фотографија од 1963 година

Легендарниот кадар носи иста тема, но со нови главни улоги

Прочитај повеќе
Бензинскиот Porsche Macan пред себе има само уште три години живот

Бензинскиот Porsche Macan пред себе има само уште три години живот

Веќе од 2024 година, помалиот SUV модел на Porsche ќе биде достапен исклучиво со погон на струја

Прочитај повеќе
Луда цифра: Ова е најплатеното Porsche 928 досега

Луда цифра: Ова е најплатеното Porsche 928 досега

Porsche 928 од филмот Risky Business e рекордeрот по продажба на аукција со цена од 1.980.000 долари

Прочитај повеќе
Porsche не се согласува со Италијаните!

Porsche не се согласува со Италијаните!

Во Porsche не се согласуваат со италијанскиот предлог за изземање на спортските супермарки од забраната за продажба на возила со мотори со внатрешно согорување

Прочитај повеќе
Mission R Concept – иднината на Porsche за тркачки патеки / ФОТО+ВИДЕО

Mission R Concept – иднината на Porsche за тркачки патеки / ФОТО+ВИДЕО

На тркачка патека постигнува исти перформанси по круг како и актуелниот Porsche 911 GT3 Cup

Прочитај повеќе
Porsche Road Tour 2021: Престижна возачка авантура низ Македонија / ФОТО ГАЛЕРИЈА

Porsche Road Tour 2021: Престижна возачка авантура низ Македонија / ФОТО ГАЛЕРИЈА

Изминатиот викенд под организација на Порше Македонија, се одржа престижната возна тура со моделите на Porsche низ државата

Прочитај повеќе

Website https://animefreak.ws: Watch Mazinkaiser SKL animefreak Episode 3 animefreak

Website https://animeheaven.pro: Watch Chouriki Robo Galatt animeheaven Episode 8 anime heaven site

AnimeDao: Inazuma Eleven anime episode 127 online free at https://animedao.nl animedao one piece

4Anime: Geneshaft (Dub) anime episode 13 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation funimation

Issuu: https://issuu.com/animeflixnl

Piqs: https://piqs.de/user/animefreakws