7 автомобилски музеи кои треба да ги видите додека сте приморани да седите дома

7 автомобилски музеи кои треба да ги видите додека сте приморани да седите дома

На некои од овие виртуелни тури, ќе се чувствувате како навистина да сте во музејот

Прочитај повеќе
Нова трка за забрзување – Bentley, Audi и Porsche / ВИДЕО

Нова трка за забрзување – Bentley, Audi и Porsche / ВИДЕО

Нова трка за забрзување, три одлични автомобили - Bentley Flying Spur, Audi RS7 и Porsche Panamera Turbo S

Прочитај повеќе
Ова Porsche можеби да биде ваше за само 10 долари, но…

Ова Porsche можеби да биде ваше за само 10 долари, но…

Porsche 911 од 1968 година за многумина е сон, па дури и во едно вакво издание

Прочитај повеќе
Познати финалистите во изборот за Светски автомобил на годината (World Car of the Year 2020) / ВИДЕО

Познати финалистите во изборот за Светски автомобил на годината (World Car of the Year 2020) / ВИДЕО

Носителот на престижната титула „Светски автомобил на годината 2020“ ќе биде познат во април

Прочитај повеќе
Дефинитивно 911, дефинитивно турбо, дефинитивно ново: Porsche 911 Turbo S / ФОТО+ВИДЕО

Дефинитивно 911, дефинитивно турбо, дефинитивно ново: Porsche 911 Turbo S / ФОТО+ВИДЕО

Новиот Porsche 911 Turbo S дебитираше во купе и кабриолет верзија, со мотор од 650 КС

Прочитај повеќе
Врвот на персонализација!

Врвот на персонализација!

Porsche го достигна апсолутниот врв кога станува збор за автомобилска персонализација

Прочитај повеќе
Конечно и тој е тука. Во Македонија пристигна Porsche Taycan!

Конечно и тој е тука. Во Македонија пристигна Porsche Taycan!

Во салонот на Порше Македонија гордо седи целосно новиот и комплетно електричен Porsche Taycan

Прочитај повеќе
Porsche ја отвори најмоќната станица за полнење во Европа

Porsche ја отвори најмоќната станица за полнење во Европа

Дванаесет 350 kW CCS DC полначи за брзо полнење за сите, заедно со шест дополнителни за интерна употреба

Прочитај повеќе
Lexus веќе не е најдоверлив бренд, најдобриот доаѓа од Кореја

Lexus веќе не е најдоверлив бренд, најдобриот доаѓа од Кореја

Еден од најмладите брендови на автомобилската сцена е причина за симувањето на Lexus oд тронот на најдоверливи марки на автомобили

Прочитај повеќе
Porsche или Tesla – кој побрзо ги полни батериите? / ВИДЕО

Porsche или Tesla – кој побрзо ги полни батериите? / ВИДЕО

Tesla Model 3 или Porsche Taycan Turbo? Кој е подобар? Кој се полни побрзо?

Прочитај повеќе