Избрани финалистите за наградата AutoBest 2022

Избрани финалистите за наградата AutoBest 2022

Жирито што ги избира кандидатите за престижната награда „AutoBest“ го намали изборот на шест модели кои ќе се натпреваруваат за ценетото признание

Прочитај повеќе
Клуч за фабриката на Opel во Ајзенах до крајот на годината

Клуч за фабриката на Opel во Ајзенах до крајот на годината

Кризата со полупроводници ги принудува производителите да преземаат радикални чекори

Прочитај повеќе
Официјална премиера на Opel Astra од шеста генерација / ФОТО+ВИДЕО

Официјална премиера на Opel Astra од шеста генерација / ФОТО+ВИДЕО

За шестата генерација на Astra од Opel велат дека е „започнување на нова ера“ во 30-годишната успешна приказна, бидејќи автомобилот ќе биде достапен и со електричен погон

Прочитај повеќе
Официјалната премиера на Opel Astra закажана за 1 септември

Официјалната премиера на Opel Astra закажана за 1 септември

Германскиот бренд објави дека првиот ден од следниот месец ќе ја извести светската јавност за сите детали во врска со новата генерација на Opel Astra

Прочитај повеќе
Како ќе изгледа гамата на Opel во наредните години?!

Како ќе изгледа гамата на Opel во наредните години?!

Opel го очекува многу возбудлив период

Прочитај повеќе
Михаел Лошелер на чело на виетнамската компанија VinFast

Михаел Лошелер на чело на виетнамската компанија VinFast

Веќе поранешниот прв човек на Opel брзо најде нова работа

Прочитај повеќе
Премиера за новата Opel Astra! / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за новата Opel Astra! / ФОТО+ВИДЕО

Новата Astra е секако една од највозбудливите премиери оваа година

Прочитај повеќе
Големи планови: Stellantis најавува повеќе од 30 милијарди евра инвестиции во електрификација до 2025 година

Големи планови: Stellantis најавува повеќе од 30 милијарди евра инвестиции во електрификација до 2025 година

До 2030 година, електричните и хибридните модели треба да сочинуваат повеќе од 70 проценти од продажбата во Европа

Прочитај повеќе
Новата OPEL MOKKA достапна и во Македонија

Новата OPEL MOKKA достапна и во Македонија

Помалку нормално, повеќе MOKKA „Помалку нормално. Повеќе Mokka“, е слоганот на најновата кампања на брендот Opel. Поврзувајќи го модерното и...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Дали новата Opel Astra ќе добие и кросовер варијанта?

Дали новата Opel Astra ќе добие и кросовер варијанта?

Доколку Peugeot 308 навистина добие кросовер издание, тогаш е сосема сигурно дека претстојната генерација на Astra ќе го следи овој пат

Прочитај повеќе

Black Bullet Episode 13

4Anime: Ashita Sekai ga Owaru toshitemo anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime website

DearS: Kin no Tama Desu no? (Dub) Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Scum's Wish (Dub) twistmoe Episode 12 watch anime dub

Pinterest: https://www.pinterest.com/kissanimemx/

Gitlab redox-os: https://gitlab.redox-os.org/kissanimemx