Formula 1: Леклерк успеа да одолее на нападите од Мercedes за победа во Монца!

Formula 1: Леклерк успеа да одолее на нападите од Мercedes за победа во Монца!

Чарлс Леклерк успешно ја задржа пол-позицијата од саботните квалификации и со тоа ја оствари својата втора победа во кариерата на задоволство на домашната публика во Италија!

Прочитај повеќе
Formula 1: Хамилтон ja покори Монца и ја расипа забавата на Ferrari

Formula 1: Хамилтон ja покори Монца и ја расипа забавата на Ferrari

Возачот на Mercedes, Луис Хамилтон, триумфираше на трката за Големата награда на Италија, 14-та трка од годинашното првенство која беше возена на легендарната Монца

Прочитај повеќе