Кои автомобили трошат најмногу?

Кои автомобили трошат најмногу?

Меѓу моделите од овој тип има спортски возила кои секако се на врвот според потрошувачката, но има и моќни луксузни теренци

Прочитај повеќе
На патот до целосна електрификација, Maserati се откажува од plug-in хибридите

На патот до целосна електрификација, Maserati се откажува од plug-in хибридите

Италијанскиот производител објави дека неговите модели нема да користат plug-in хибридна технологија - пред се поради преголемата дополнителна тежина во споредба со конвенционалните возила

Прочитај повеќе
Maserati MC20: нов италијански „ѕвер“ / ФОТО+ВИДЕО

Maserati MC20: нов италијански „ѕвер“ / ФОТО+ВИДЕО

Нов супер спортски Maserati модел беше најавен уште во 2014 година, кога компанијата го претстави концептот Alfieri...

Прочитај повеќе
Maserati го претстави својот прв хибриден модел – Ghibli Hybrid / ФОТО+ВИДЕО

Maserati го претстави својот прв хибриден модел – Ghibli Hybrid / ФОТО+ВИДЕО

Покрај хибридната верзија, Ghibli доби и освежен дизајн

Прочитај повеќе
Двете „најсиромашни“ земји на ЕУ, со многу „ѕверки“ на патиштата

Двете „најсиромашни“ земји на ЕУ, со многу „ѕверки“ на патиштата

Интересна автомобилска статистика за Хрватска и Бугарија

Прочитај повеќе
Регулаторното антимонополско тело на Европската унија изрази загриженост во врска со спојувањето на PSA и FCA

Регулаторното антимонополско тело на Европската унија изрази загриженост во врска со спојувањето на PSA и FCA

Договорот за спојување помеѓу FCA и PSA се чини нема така лесно да биде спроведен

Прочитај повеќе
Maserati го најави Ghibli Hybrid / ВИДЕО

Maserati го најави Ghibli Hybrid / ВИДЕО

Италијанскиот производител на луксузни автомобили објави тизер со кој го најавува својот нов хибриден модел

Прочитај повеќе
Ова е новиот суперавтомобил Maserati MC20 / ФОТО

Ова е новиот суперавтомобил Maserati MC20 / ФОТО

Италијанската компанија Maserati официјално го најави пристигнувањето на својот нов супермодел MC20

Прочитај повеќе
Официјално: PSA и FCA се спојуваат!

Официјално: PSA и FCA се спојуваат!

Соединувањето на двете автомобилски групации ќе биде во форма 50:50, така што акционерите на двата ентитета ќе имаат по половина во новата компанија

Прочитај повеќе
Системот за мониторинг на патниците станува задолжителен

Системот за мониторинг на патниците станува задолжителен

Целта е да се спречи заборавање на децата на задното седиште

Прочитај повеќе

Watch Hero Return Episode 2 (https://funimationfree.com/m/LQY7/ep-2) at Funimation funimation youtube

Watch Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview at website https://kissanimeonline.com kissanime legend of korra