Kia EV6 е автомобил на годината и SUV на годината во изборот на What Car?

Kia EV6 е автомобил на годината и SUV на годината во изборот на What Car?

Електричниот кросовер Kia EV6 е севкупен добитник на изборот Auto 2022 од престижното британско списание What Car?

Прочитај повеќе
2022 Kia Niro Hybrid: иста излезна моќност, но повеќе опции / ФОТО

2022 Kia Niro Hybrid: иста излезна моќност, но повеќе опции / ФОТО

Азискиот кросовер беше претставен на Салонот за мобилност во Сеул уште во ноември, но Kia тогаш не презентираше премногу технички информации

Прочитај повеќе
Голем тест во кој се споредува опсегот на тестираните електрични автомобили / ВИДЕО

Голем тест во кој се споредува опсегот на тестираните електрични автомобили / ВИДЕО

Сакале или не, електричните автомобили се иднината

Прочитај повеќе
Корејците во офанзива: По Sportage, Kia ја претстави целосно новата генерација на моделот Niro

Корејците во офанзива: По Sportage, Kia ја претстави целосно новата генерација на моделот Niro

Шест години по лансирањето на првата генерација и три по редизајнот, Kia официјално ја претстави целосно новата, втора генерација на моделот Niro

Прочитај повеќе
Со официјалeн тизер Kia го најави новиот Niro кој ќе биде поатрактивен од било кога / ВИДЕО

Со официјалeн тизер Kia го најави новиот Niro кој ќе биде поатрактивен од било кога / ВИДЕО

Новиот Kia Niro со препознатлив светлосен потпис се очекува да се нуди во PHEV и EV верзии

Прочитај повеќе
Kia EV9 Concept, електричен теренец со три седишта како најава за серискиот модел / ФОТО+ВИДЕО

Kia EV9 Concept, електричен теренец со три седишта како најава за серискиот модел / ФОТО+ВИДЕО

Се очекува ублажување на сите карактеристики кај серискиот модел, а EV9 на крајот треба да стане EV SUV предводник на Kia

Прочитај повеќе
Ова се најдобрите ТОП 5 електрични автомобили на пазарот

Ова се најдобрите ТОП 5 електрични автомобили на пазарот

Електричните автомобили се на врвот на технолошкиот развој, но дали тоа ги прави повеќе или помалку склони кон грешки и кои се моделите со најмногу и најмалку проблеми?

Прочитај повеќе
Kia ќе стане чисто електричен бренд до 2035 година

Kia ќе стане чисто електричен бренд до 2035 година

На почетокот на септември, Hyundai ги објави своите планови за повлекување на моторите со внатрешно согорување во Европа до средината на следната деценија

Прочитај повеќе
Американците се дарежливи: свиркачот кој пријавил грешка на автомобилите Hyundai и Kia добил огромна парична награда

Американците се дарежливи: свиркачот кој пријавил грешка на автомобилите Hyundai и Kia добил огромна парична награда

Националната управа за безбедност на патиштата (NHTSA) објави дека за прв пат платила награда на свиркач кој пријавил грешка на автомобилите

Прочитај повеќе
Започна производството на новиот Kia Sportage. Наскоро ќе бидат познати и цените

Започна производството на новиот Kia Sportage. Наскоро ќе бидат познати и цените

Стартуваше производството на петтата генерација на Kia Sportage во фабриката во Жилина, Словачка

Прочитај повеќе

dubbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Tokyo Revengers (Dub)

ani watch me TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

free anime Gintama