Volkswagen го претстави SUV моделот на иднината / ФОТО

Volkswagen го претстави SUV моделот на иднината / ФОТО

Германскиот гигант Volkswagen пред стартот на саемот во Шангај го претстави својот електричен SUV предводник во гамата на модели

Прочитај повеќе
VW избра име за својот електричен хечбек?!

VW избра име за својот електричен хечбек?!

ID.3 ќе биде со големина на Golf, кросоверите ќе се означуваат со X

Прочитај повеќе
Враќање на пустинската легенда на Volkswagen

Враќање на пустинската легенда на Volkswagen

Германскиот автомобилски гигант Volkswagen воочи официјалната премиера во Женева на почетокот од март, откри уште еден концепт на целосно електричен автомобил

Прочитај повеќе
VW веќе развива R-верзија на електричното I.D. семејство

VW веќе развива R-верзија на електричното I.D. семејство

Иако сеуште го развива својот електричен сегмент, Volkswagen веќе има идеја како би изгледал нивниот EV модел со високи перформанси

Прочитај повеќе
Volkswagen I.D. Hatch ќе биде скоро идентичен со концептот

Volkswagen I.D. Hatch ќе биде скоро идентичен со концептот

Volkswagen потврди дека сериската верзија на хеџбекот I.D. ќе биде речиси иста како и концептот кој беше претставен во 2016 година

Прочитај повеќе
Може ли германските електрични автомобили да ја загрозат доминацијата на Tesla?

Може ли германските електрични автомобили да ја загрозат доминацијата на Tesla?

Германските автомобилски компании, наместо во дизел мотори, сè повеќе инвестираат во електрични возила, па наскоро на пазарот ќе пристигнат автомобили кои би можеле да бидат посупериорни од возилата на Tesla

Прочитај повеќе