Рикардо: Ќе ризикував ако останев во Red Bull Honda

Рикардо: Ќе ризикував ако останев во Red Bull Honda

Новиот возач на Renault, Даниел Рикардо, изјави дека ризикот од неуспех ќе бил поголем ако останел во Red Bull кој има нов партнер за погонски единици - Honda

Прочитај повеќе
Честит Brexit: Honda ја затвора фабриката во Свиндон

Честит Brexit: Honda ја затвора фабриката во Свиндон

Една петтина од жителите на градот кои гласаа за излез од ЕУ, може да останат без работа

Прочитај повеќе
Поглед во внатрешноста на урбаната електрична Honda / ФОТО

Поглед во внатрешноста на урбаната електрична Honda / ФОТО

Јапонскиот производител следниот месец на Женевскиот авто-салон ќе претстави прототип на мал електричен автомобил базиран на концептот Urban EV од 2017 година

Прочитај повеќе
Први фотографии од новиот F1 Red Bull RB15

Први фотографии од новиот F1 Red Bull RB15

Австрискиот Formula 1 тим, Red Bull Racing, ги објави првите фотографии од нов RB15 болид, кој од оваа година ќе користи погонски агрегати од Honda

Прочитај повеќе
Ова се 5-те најбезбедни кросовери за 2018 година

Ова се 5-те најбезбедни кросовери за 2018 година

Класификацијата се базира на резултати од краш тестови

Прочитај повеќе
Легендата на Honda го прославува 30-от роденден / ВИДЕО

Легендата на Honda го прославува 30-от роденден / ВИДЕО

Опишан со суперлативи и полн со технолошки напредни решенија, овој модел на автомобилска сцена се појавил во 1989 година

Прочитај повеќе
Honda се подготвува за хаосот кој може да настане поради Brexit

Honda се подготвува за хаосот кој може да настане поради Brexit

Јапонскиот производител, кој во Свиндон го произведува Civic, би можел да се соочи со проблеми

Прочитај повеќе
Кој прави најдобри автомобили – Американците велат: Јапонците

Кој прави најдобри автомобили – Американците велат: Јапонците

Помеѓу 15-те модели во кои Американците имаат најмногу доверба, нема ниту американски ниту пак европски автомобили

Прочитај повеќе
Koи SUV модели се најпродавани на глобално ниво?

Koи SUV модели се најпродавани на глобално ниво?

Пазарот на SUV возила продолжи да расте и во изминатата година, па така на глобално ниво се продадени 31,1 милион возила од оваа класа...

Прочитај повеќе
Кои новитети не очекуваат во автомобилската 2019 година?

Кои новитети не очекуваат во автомобилската 2019 година?

Во текот на годината која е пред нас, автомобилските ентузијасти може да очекуваат повеќе од 40 нови или рестилизирани модели од различни брендови, вклучувајќи хечбек, седан, кросовери, SUV, камионети и суперавтомобили..

Прочитај повеќе