Golf GTD пристигнува веќе следниот месец / ВИДЕО

Golf GTD пристигнува веќе следниот месец / ВИДЕО

Volkswagen официјално потврди дека GTD верзијата од осмата генерација на Gold ќе биде откриена следниот месец на Саемот за автомобили во Женева

Прочитај повеќе
Протекоа податоци за најмоќните Golf изданија, GTI стартува со 245 КС!

Протекоа податоци за најмоќните Golf изданија, GTI стартува со 245 КС!

На интернет се појавија информации за моќноста на новите Golf GTI, GTI TCR, GTD, GTE и R верзии

Прочитај повеќе
Стаклото на Golf посилно од она на Cybertruck?! / ВИДЕО

Стаклото на Golf посилно од она на Cybertruck?! / ВИДЕО

Видео клип кое ја открива целата конзистентност на страничните прозорци на постара генерација од Volkswagen Golf

Прочитај повеќе
Euro NCAP: Пет ѕвезди за Golf, иако… / ВИДЕО

Euro NCAP: Пет ѕвезди за Golf, иако… / ВИДЕО

Euro NCAP ги објави најновите резултати од своите краш тестирања, во кои има чудни заклучоци

Прочитај повеќе
Новиот VW Golf влезе во германските салони

Новиот VW Golf влезе во германските салони

Што нуди за помалку од 20.000 евра?

Прочитај повеќе
Електрификацијата нема да го убие – ќе има и Golf 9

Електрификацијата нема да го убие – ќе има и Golf 9

Иако Golf 8 штотуку беше претставен, челниците на Volkswagen веќе ја прокоментираа и неговата замена

Прочитај повеќе
Новиот VW Golf донесува 11. погонски опции

Новиот VW Golf донесува 11. погонски опции

По долгоочекуваната премиера на Volkswagen, најмногу se зборуваше за дизајнот и технологијата, но не и запогонските единици

Прочитај повеќе
Што донесува новиот Volkswagen Golf Mk8 / ФОТО+ВИДЕО

Што донесува новиот Volkswagen Golf Mk8 / ФОТО+ВИДЕО

Новата осма генерација на кралот во хеџбек сегментот и официјално го здогледа светлото на денот

Прочитај повеќе
Следете ја премиерата на новиот VW Golf во живо на ДодајГас!

Следете ја премиерата на новиот VW Golf во живо на ДодајГас!

Настанот е закажан за денес во 18.30 часот

Прочитај повеќе
2020 Volkswagen Golf Mk8 целосно откриен! / ФОТО ГАЛЕРИЈА

2020 Volkswagen Golf Mk8 целосно откриен! / ФОТО ГАЛЕРИЈА

Одбројувањето на часовникот до откривањето на целосно новата осма генерација на бестселерот на Volkswagen e на нула, а галерија од...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе