Најавено-сторено: со сите нови автомобили на Volvo максимално до 180 km/h

Најавено-сторено: со сите нови автомобили на Volvo максимално до 180 km/h

Volvo дефинитивно воведе фабричко ограничување на максималната брзина за сите нови модели

Прочитај повеќе
Polestar Precept или како Швеѓаните ја гледаат електричната иднина / ВИДЕО

Polestar Precept или како Швеѓаните ја гледаат електричната иднина / ВИДЕО

На концептот Polestar Precept треба да се базираат идните модели

Прочитај повеќе
Нов сериозен конкурент на Tesla: започна производството на Polestar 2

Нов сериозен конкурент на Tesla: започна производството на Polestar 2

Polestar 2 е првиот сериски електричен модел на брендот создаден под капата на Volvo

Прочитај повеќе
Испорака на нов автомобил во време на епидемија на кинески начин / ВИДЕО

Испорака на нов автомобил во време на епидемија на кинески начин / ВИДЕО

Кинескиот Geely смислил иновативен начин кој подразбира целосно безконтактна достава на нов автомобил до клиентите

Прочитај повеќе
Daimler и Volvo со здружeни сили ќе развиваат мотори со внатрешно согорување

Daimler и Volvo со здружeни сили ќе развиваат мотори со внатрешно согорување

Наводно првичните разговори веќе се одржани

Прочитај повеќе
Кинезите стануваат најголем акционер на Daimler

Кинезите стануваат најголем акционер на Daimler

Кинеската група BAIC ја започнала постапката со која треба да стане најголемиот косопственик на германскиот гигант Daimler

Прочитај повеќе
Volvo: Made in China подобро од Made in EU

Volvo: Made in China подобро од Made in EU

До пред неколку години, автомобилите произведени во Кина беа евтини и лошо направени, но во меѓувреме, многу работи се променети

Прочитај повеќе
Дали Volvo може да добие мотори од Mercedes?

Дали Volvo може да добие мотори од Mercedes?

Неколку недели откако сопственикот на кинеската компанија Geely, Шуфу Ли стана најголем поединечен акционер во Daimler, лансирани се и првите гласини за соработка помеѓу Mercedes и Volvo

Прочитај повеќе
Официјално: Кинескиот сопственик на Volvo купи речиси 10% од акциите на Daimler

Официјално: Кинескиот сопственик на Volvo купи речиси 10% од акциите на Daimler

Шугу Ли платил 9 милијарди долари за акциите на компанијата која е сопственик на Mercedes-Benz

Прочитај повеќе