Хамилтон: Ferrari нè изненади со својот напредок

Хамилтон: Ferrari нè изненади со својот напредок

Луис Хамилтон не е сигурен од каде потекнува толку големиот напредок на Ferrari и дефинитивно е изненаден од брзината на нивните болиди

Прочитај повеќе
Леклерк: Подобрувањата на болидот му обезбедија стартна позиција на Ferrari во Сингапур

Леклерк: Подобрувањата на болидот му обезбедија стартна позиција на Ferrari во Сингапур

Леклерк ја освои својата стартната позиција, по лошите кругови на петочните тренинзи

Прочитај повеќе
Ова се некои од најскапите доплати при купување автомобили / ВИДЕО

Ова се некои од најскапите доплати при купување автомобили / ВИДЕО

Ако сте помислиле дека доплатата за навигација е безобразно скапа, кај некои модели само една доплата може да биде поскапа од вкупната цена на просечен автомобил

Прочитај повеќе
Ferrari: Производството и понатаму помалку од побарувачката

Ferrari: Производството и понатаму помалку од побарувачката

Ferrari воопшто не е заинтересиран за зголемување на годишното производство, иако пазарот вели дека има потреба од тоа

Прочитај повеќе
Две „бомби“ од Ferrari: F8 Spider и 812 GTS / ФОТО+ВИДЕО

Две „бомби“ од Ferrari: F8 Spider и 812 GTS / ФОТО+ВИДЕО

Ferrari се реши да го прескокне овогодинешниот Салон за автомобили во Франкфурт, но затоа непосредно пред почетокот на истиот претстави...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Formula 1: Леклерк успеа да одолее на нападите од Мercedes за победа во Монца!

Formula 1: Леклерк успеа да одолее на нападите од Мercedes за победа во Монца!

Чарлс Леклерк успешно ја задржа пол-позицијата од саботните квалификации и со тоа ја оствари својата втора победа во кариерата на задоволство на домашната публика во Италија!

Прочитај повеќе
Како од Холивудските филмови: Ferrari бега од полицијата криејќи се под шлепер !? / ВИДЕО

Како од Холивудските филмови: Ferrari бега од полицијата криејќи се под шлепер !? / ВИДЕО

Дали е навистина можно оваа снимка да биде направена некаде на автопатот во Велика Британија?

Прочитај повеќе
Себастијан Фетел: Ниту еден надворешен фактор не може да се мери со притисокот кој сам си го создавам

Себастијан Фетел: Ниту еден надворешен фактор не може да се мери со притисокот кој сам си го создавам

Себастијан Фетел оваа година се соочува со бројни критики, но тој вели дека не му се потребни бидејќи тој самиот си е најостат критичар на неговите настапи ...

Прочитај повеќе
На Филипините немаат милост за шверцувани автомобили / ВИДЕО

На Филипините немаат милост за шверцувани автомобили / ВИДЕО

Филипинската влада продолжува со уништување на конфискувани супер автомобили во рамките на борбата против криминалот

Прочитај повеќе
Formula 1: денес се вози јубилејното 70-то ГП на Велика Британија

Formula 1: денес се вози јубилејното 70-то ГП на Велика Британија

Хамилтон „брка“ рекордна шеста домашна победа

Прочитај повеќе