Ова е првиот електричен Harley. Позната и цената

Ова е првиот електричен Harley. Позната и цената

Еден од најголемите оксиморони во мото индустријата е електричната енергија и Harley Davidson, или тишината и името на легендарниот производител. Но, тоа се случува и станува реалност

Прочитај повеќе
Производството на графен преку процесот на рециклирање на искористените батерии ја зголемува автономијата за 300%

Производството на графен преку процесот на рециклирање на искористените батерии ја зголемува автономијата за 300%

Анодите, како составен дел на литиум-јонските батерии може да станат извор за важна суровина неопходна за производство на графен, кој потоа може да се користи во производството на батерии за електрични возила, и зголемување на автономијата до три пати

Прочитај повеќе
Мистериозно видео од Nissan како најава за премиерата во Детроит / ВИДЕО

Мистериозно видео од Nissan како најава за премиерата во Детроит / ВИДЕО

Со навстина мистериозно видео, јапонскиот Nissan најави концепт кој ќе дебитира на авто саемот во Детроит

Прочитај повеќе
Само 50 среќници ќе станат сопственици на суперавтомобилот PB18 E-Tron

Само 50 среќници ќе станат сопственици на суперавтомобилот PB18 E-Tron

Директорот на Audi, Брем Шот потврди дека германската компанија дала зелено светло за сериско производство на суперавтомобилот PB18 Audi e-tron

Прочитај повеќе
Тивка револуција во Кина: во овој град се возат само електрични автобуси и такси автомобили

Тивка револуција во Кина: во овој град се возат само електрични автобуси и такси автомобили

Електричните возила се иднината, а како ќе изгледа иднината во која по градовите ќе се возат само автобуси и такси возила на електрична енергија, може да се види веќе денес

Прочитај повеќе
VW лансираше проект за мобилни станици за полнење на електрични возила / ВИДЕО

VW лансираше проект за мобилни станици за полнење на електрични возила / ВИДЕО

Овие мобилни станици, VW ги гледа како решение за локации со лоша инфраструктура

Прочитај повеќе
Како е создаден Audi E-Tron / ВИДЕО

Како е создаден Audi E-Tron / ВИДЕО

Во текот на петгодишниот развоен процес, Audi го забележал секој чекор, а сето тоа е сумирано во 41-минутно видео кое ни покажува како е создаен E-Tron

Прочитај повеќе
Првиот електромобил со ознака Turbo

Првиот електромобил со ознака Turbo

Компанијата Porsche ги објави имињата на верзиите на моделот Taycan

Прочитај повеќе
Германска верзија на евтин електричен автомобил чини 15.900 евра / ВИДЕО

Германска верзија на евтин електричен автомобил чини 15.900 евра / ВИДЕО

Германската стартап компанија e.Go Mobile се чини дека има решение за високата цена на чинење на електричните автомобили

Прочитај повеќе
Од Германија доаѓа револуционерен многу брз суперполнач за електрични автомобили

Од Германија доаѓа револуционерен многу брз суперполнач за електрични автомобили

Работна група составена од неколку германски компании претстави и пушти во употреба нов тип на суперполнач способен за исклучително брзо полнење на батериите на електричните автомобили

Прочитај повеќе