Автомобилите ќе поскапат за 1.000 евра поради еден грам намалување на CO2!

Автомобилите ќе поскапат за 1.000 евра поради еден грам намалување на CO2!

Строгите европски регулативи или стандардот Еуро 7, директно влијаат на цените на автомобилите

Прочитај повеќе
Plug-in хибридите веќе не се пожелни: Германија ги укинува субвенциите за еколошки возила

Plug-in хибридите веќе не се пожелни: Германија ги укинува субвенциите за еколошки возила

Се намалува и помошта за целосно електрични возила, а една од причините е препродажбата на субвенционирани возила на други пазари

Прочитај повеќе
Ќе продолжи ли да расте продажбата? Германија постепено ги укинува субвенциите за купување на електрични автомобили?!

Ќе продолжи ли да расте продажбата? Германија постепено ги укинува субвенциите за купување на електрични автомобили?!

Германија веќе планираше да ги укине субвенциите за возила, но овие идеи беа отфрлени од експерти од автомобилската индустрија

Прочитај повеќе
Огромен дефицит на јавни станици за полнење: Европа мора да инсталира 14.000 полначи секоја недела

Огромен дефицит на јавни станици за полнење: Европа мора да инсталира 14.000 полначи секоја недела

Минатата година, продажбата на електрифицирани возила во ЕУ се зголеми за десет пати, а бројот на јавни полначи само два и пол пати

Прочитај повеќе
Таен рецепт за поголем домет со едно полнење на батеријата кај електричните автомобили!

Таен рецепт за поголем домет со едно полнење на батеријата кај електричните автомобили!

„Во автомобилот слушајте го Бетовен и ќе стигнете многу подалеку“

Прочитај повеќе
Конфликтот во Украина може да доведе до драстично зголемување на цените на електричните автомобили

Конфликтот во Украина може да доведе до драстично зголемување на цените на електричните автомобили

Се подготвуваат тектонски нарушувања во автомобилската индустрија

Прочитај повеќе
Прогноза – електричните автомобили ќе поскапат за 15%

Прогноза – електричните автомобили ќе поскапат за 15%

Tesla најдобро ќе се справи со зголемените цени на батериите, велат експертите

Прочитај повеќе
What Car? тест: За колку километри студот го намалува досегот на десет популарни електрични автомобили?! / ВИДЕО

What Car? тест: За колку километри студот го намалува досегот на десет популарни електрични автомобили?! / ВИДЕО

What Car? тестирал 10 електрични модели со цел да открие колку нивниот опсег на возење во реални услови се разликува од фабричките податоци

Прочитај повеќе
Продажбата на електрични автомобили во Европа со раст од цели 77%

Продажбата на електрични автомобили во Европа со раст од цели 77%

Иако продажбата на нови автомобили опаѓа, уделот на електрифицирани возила драстично се зголемува

Прочитај повеќе
Студија покажа дека автомобилите со внатрешно согорување се посигурни од електричните автомобили

Студија покажа дека автомобилите со внатрешно согорување се посигурни од електричните автомобили

Не само што електричните автомобили се помалку сигурни или доверливи, туку и сервисите траат подолго од оние на бензинците и дизелите

Прочитај повеќе

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 15

anime sites Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

watch anime So I'm a Spider, So What?

JUJUTSU KAISEN

AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway