Нова забрана за дизел возила во Германија вклучува и автопатишта

Нова забрана за дизел возила во Германија вклучува и автопатишта

Судот во Германија одлучи дека Северна Рајна-Вестфалија мора да ги исфрли старите дизел возила од делови од главната национална индустриска зона, вклучувајќи ги и автопатиштата

Прочитај повеќе
Париз ги „брка“ постарите дизели и бензинци од поширокото градско подрачје

Париз ги „брка“ постарите дизели и бензинци од поширокото градско подрачје

Сопствениците на дизел автомобили се соочуваат со сè поголем број проблеми во голем број светски метрополи

Прочитај повеќе
Конкретни мерки на владата во борбата со аерозагаденоста

Конкретни мерки на владата во борбата со аерозагаденоста

Зелена, жолта и црвена налепница на возилата е новата мерка против аерозагадувањето во Скопје која ја најави заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули

Прочитај повеќе
Судот го најде „лекот“ за Берлин

Судот го најде „лекот“ за Берлин

Во согласност со одлуката на судот, локалната власт мора да воведе регулатива според која...

Прочитај повеќе
Има или нема единство помеѓу земјите од ЕУ околу целите во врска со емисиите на CO2

Има или нема единство помеѓу земјите од ЕУ околу целите во врска со емисиите на CO2

Министрите за екологија на ЕУ ќе се обидат да најдат компромис за „острината“ на поставените ограничувања кога станува збор за емисиите на јаглерод диоксид

Прочитај повеќе
Во Лондон поставени „зелени“ клупи кои го апсорбираат смогот / ВИДЕО

Во Лондон поставени „зелени“ клупи кои го апсорбираат смогот / ВИДЕО

Зелената клупа, воедно, прикажува податоци за квалитетот на воздухот, температурата, квалитетот на водата и влажноста на почвата

Прочитај повеќе
Според германскиот ADAC дизел автомобилите, севкупно, се поеколошки од електричните!

Според германскиот ADAC дизел автомобилите, севкупно, се поеколошки од електричните!

Таканаречената афера Dieselgate наскоро би можела да се покаже како најголем технолошки блеф во историјата зад кој стојат глобалните политички, технолошки и финансиски интереси

Прочитај повеќе
Од скапи давачки до еколошки автомобили – како тоа го прават во Франција

Од скапи давачки до еколошки автомобили – како тоа го прават во Франција

Со цел да се поттикне купувањето на возила со „почисти“ мотори, властите во Франција формирале класи на возила категоризирани...

Прочитај повеќе
Volvo ја има првата еколошки неутрална фабрика

Volvo ја има првата еколошки неутрална фабрика

Во иднина, погонските агрегати на компанијата ќе бидат произведувани без никакво еколошко влијание на животната околина

Прочитај повеќе

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AniWatch: Bludgeoning Angel Dokuro-chan (Dub) anime episode 4 online free at https://aniwatch.pro anime stream

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/gogoanimebe/profile/

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/gogoanimelol