Илон Маск: Tesla Cybertruck ќе може да лебди на вода

Илон Маск: Tesla Cybertruck ќе може да лебди на вода

Првиот човек на Tesla на Twitter објави дополнителни информации во врска со контроверзниот модел Cybertruck

Прочитај повеќе
После Tesla, Nikola / ФОТО

После Tesla, Nikola / ФОТО

Крајот на минатата година го одбележа контроверзниот Tesla Cybertruck, а во 2020 година може да блесне уште еден пикап на струја

Прочитај повеќе
Lada не е лоша база за реплика на Cybertruck, но UAZ е уште подобaр / ВИДЕО

Lada не е лоша база за реплика на Cybertruck, но UAZ е уште подобaр / ВИДЕО

Неколку месеци по премиерата на контроверзниот електричен камионет на Tesla, светот останува фасциниран од ова возило - особено Русите

Прочитај повеќе
Илон Маск може да здивне: зголемен број на испораките, рекорд на цената на акциите

Илон Маск може да здивне: зголемен број на испораките, рекорд на цената на акциите

Финалниот изештај за 2019 година вели: рекорден број испораки на автомобили и рекордна цена за акциите

Прочитај повеќе
Стаклото на Golf посилно од она на Cybertruck?! / ВИДЕО

Стаклото на Golf посилно од она на Cybertruck?! / ВИДЕО

Видео клип кое ја открива целата конзистентност на страничните прозорци на постара генерација од Volkswagen Golf

Прочитај повеќе
Tesla Cybunker: вистинска гаража за вистинска „грдосија“

Tesla Cybunker: вистинска гаража за вистинска „грдосија“

Откако стана јасно дека новиот Cybertruck на Tesla е преголем за паркирање во стандардна гаража, една агенција за дизајн видела можност да создаде нов пазар...

Прочитај повеќе
Дали Tesla Cybertruck може да се соочи со проблеми во врска со безбедноста?

Дали Tesla Cybertruck може да се соочи со проблеми во врска со безбедноста?

Претерувањето понекогаш не носи ништо добро, а Елон Муск и неговата Tesla Motors наскоро би можеле да се уверат во...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
BMW „се нашали“ на сметка на Tesla Cybertruck во реклама за X5 / ВИДЕО

BMW „се нашали“ на сметка на Tesla Cybertruck во реклама за X5 / ВИДЕО

Германскиот BMW го искористи големиот кикс на Tesla при промоцијата на нејзиниот камионет Cybertruck

Прочитај повеќе
Над 150.000 нарачки за футуристичкиот електричен камионет на Tesla

Над 150.000 нарачки за футуристичкиот електричен камионет на Tesla

За помалку од 48 часа, американскиот производител примиl 146.000 нарачки за новиот модел Cybertruck

Прочитај повеќе
Tesla Cybertruck – камионет од иднината / ФОТО+ВИДЕО

Tesla Cybertruck – камионет од иднината / ФОТО+ВИДЕО

Најавувана уште пред неколку месеци, премиерата на новиот модел на Tesla ја изненади јавноста, како и нејзините конкуренти

Прочитај повеќе

AnimeHeaven animeheaveneu: Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10

ANIMEFLIX animeflix god of highschool: Watch Your Lie in April Episode 20 (https://animeflix.nl/m/W8m/ep-20)