Дали ќе „изумрат“ малите автомобили ?

Дали ќе „изумрат“ малите автомобили ?

Приходите во сегментот на мали автомобили продолжуваат да опаѓаат, така што производителите размислуваат за гаснење на некои модели

Прочитај повеќе
Citroen во клубот 100

Citroen во клубот 100

Оваа година францускиот производител на автомобили прославува голем јубилеј достоен за почит

Прочитај повеќе
Кои автомобили имаат најмалa потрошувачка?

Кои автомобили имаат најмалa потрошувачка?

Тимот на How To Cars тестирал речиси 700 автомобили за да направи листа од 100 најштедливи модели

Прочитај повеќе
Toyota и PSA го прекинуваат заедничкото производство на моделите Aygo, 108 и С1

Toyota и PSA го прекинуваат заедничкото производство на моделите Aygo, 108 и С1

Јапонскиот гигант Toyota и француската PSA група ќе го прекинат заедничкото производство на своите мали градски автомобили до 2021 година

Прочитај повеќе
C4 Cactus ќе биде првиот целосно електричен Citroen

C4 Cactus ќе биде првиот целосно електричен Citroen

За 2020 година францускиот Citroen ја најави новата генерација на C4 Cactus која освен дизајн ќе има и нов погон

Прочитај повеќе
Најдобрите мали автомобили според Германците

Најдобрите мали автомобили според Германците

Најекономичен модел во А-класата е Škoda Citigo пред...

Прочитај повеќе
Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Во изборот за „Светски автомобил на годината“ има за секого по нешто, од Dacia Duster до BMW 8

Прочитај повеќе
Picasso заминува во историја, неговата замена е Spacetourer

Picasso заминува во историја, неговата замена е Spacetourer

Во Citroen одлучиле да ја заменат ознаката Picasso на своите MPV модели

Прочитај повеќе
Премиера: 2019 Citroen Berlingo Multispace / ФОТО + ВИДЕО

Премиера: 2019 Citroen Berlingo Multispace / ФОТО + ВИДЕО

PSA групацијата го претстави првиот од трите нови ван модели на своите брендови Citroen, Peugeot и Opel

Прочитај повеќе
Opel ја „прескокнува“ Женева оваа година

Opel ја „прескокнува“ Женева оваа година

Германската марка сега е под притисок од новите сопственици, PSA Group, да ги намали трошоците, во обид да ги неутрализира долгорочните загуби

Прочитај повеќе