Чарлс Леклерк потпиша повеќегодишен договор со Ferrari

Чарлс Леклерк потпиша повеќегодишен договор со Ferrari

Првата година на соработка помеѓу Ferrari и Чарлс Леклерк беше повеќе од успешна, што беше мотив за италијанскиот тим...

Прочитај повеќе
Formula 1: Среќата повторно го посака Хамилтон за деветти триумф во сезоната!

Formula 1: Среќата повторно го посака Хамилтон за деветти триумф во сезоната!

Возачот на Mercedes, Луис Хамилтон ја прекина серијата победи на Ferrari и триумфираше на трката за ГН на Русија

Прочитај повеќе
Леклерк: Подобрувањата на болидот му обезбедија стартна позиција на Ferrari во Сингапур

Леклерк: Подобрувањата на болидот му обезбедија стартна позиција на Ferrari во Сингапур

Леклерк ја освои својата стартната позиција, по лошите кругови на петочните тренинзи

Прочитај повеќе
Formula 1: Леклерк успеа да одолее на нападите од Мercedes за победа во Монца!

Formula 1: Леклерк успеа да одолее на нападите од Мercedes за победа во Монца!

Чарлс Леклерк успешно ја задржа пол-позицијата од саботните квалификации и со тоа ја оствари својата втора победа во кариерата на задоволство на домашната публика во Италија!

Прочитај повеќе