Претставен болидот на Alfa Romeo со Кими Раиконен зад воланот

Претставен болидот на Alfa Romeo со Кими Раиконен зад воланот

Alfa Romeo, меѓу последните го претстави автомобилот за 2019 година пред почетокот на првите тестови кои денес започнуваат во Барселона

Прочитај повеќе
Sauber F1 тимот го промени името во Alfa Romeo Racing

Sauber F1 тимот го промени името во Alfa Romeo Racing

Sauber официјално исчезнува во новата сезона и го носи името Alfa Romeo Racing

Прочитај повеќе
Кои новитети не очекуваат во автомобилската 2019 година?

Кои новитети не очекуваат во автомобилската 2019 година?

Во текот на годината која е пред нас, автомобилските ентузијасти може да очекуваат повеќе од 40 нови или рестилизирани модели од различни брендови, вклучувајќи хечбек, седан, кросовери, SUV, камионети и суперавтомобили..

Прочитај повеќе
Што е подобро кога се купува SUV модел, бензин, plug-in хибрид или EV? / ВИДЕО

Што е подобро кога се купува SUV модел, бензин, plug-in хибрид или EV? / ВИДЕО

Тим од три жени од Велика Британија, специјализирани за тестирање на автомобили, повторно даваат некои одговори

Прочитај повеќе
Alfa Romeo ја усвојува технологијата на лесни хибриди – E-Booster

Alfa Romeo ја усвојува технологијата на лесни хибриди – E-Booster

Овој систем треба да се сфати како транзиторно решение кон усвојување на класичната plug-in хибридна технологија

Прочитај повеќе
13 марки кои се откажале или се во процес на укинување на дизел понудата

13 марки кои се откажале или се во процес на укинување на дизел понудата

Политиката која се води против дизел технологијата го зема својот данок, па голем број производители се откажуваат од нафтата како погонско гориво

Прочитај повеќе
Овој модел на Alfa Romeo може да вреди 25 милиони долари / ФОТО

Овој модел на Alfa Romeo може да вреди 25 милиони долари / ФОТО

На аукцијата што ќе се одржи во Париз во февруари 2019 година, ќе се најде ремек-дело на предвоената италијанска автомобилска индустрија

Прочитај повеќе
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio vs Mercedes-AMG C63 S Coupe / ВИДЕО

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio vs Mercedes-AMG C63 S Coupe / ВИДЕО

Германското суперкупе против италијанскиот суперседан. Кој е победник?

Прочитај повеќе
Автомобилските акроними и нивните значења

Автомобилските акроними и нивните значења

За некои автомобилски акроними веројатно знаете што значат, но дали за сите?

Прочитај повеќе
12 автомобили и над 6000 КС во трката на годината

12 автомобили и над 6000 КС во трката на годината

Магазинот Motor Trend и оваа година организираше трка на забрзување во која учествуваат најатрактивните новитети на годината

Прочитај повеќе