По многу шпекулации, Red Bull конечно потврди дека Перез ќе вози за нив од 2021 година на местоto na Александар Албон

Шефот на тимот Кристијан Хорнер по последната трка изјави дека Red Bull ги има сите потребни податоци за возачите и перформасите, и дека ќе ги анализираат возењата на Албон и ќе донесат одлука пред Божиќ.

Засега договорот на, Перес е само на една година. 

„Алекс е почитуван член на нашиот тим и долго размислувавме за оваа одлука. Имавме многу време да анализираме сè и решивме дека Серхио е најдобриот можен возач да вози со Макс од 2021 година. Во оваа прилика, го поздравувам од Red Bull racing.. Алекс останува важен дел од нашиот тим како резервен возач, а неговиот главен фокус ќе биде развојот за 2022 година “, рече шефот на тимот Кристијан Хорнер.

Loading...

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 1 at website https://animeplanet.cc anime planet english dubbed

Watch Yashahime: Princess Half-Demon Episode 12 (https://crunchyrollfree.com/m/0ndj/ep-12) at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll premium free