Италијанската марка има создадено многу уникатни автомобили. Еден од најдобрите во 90-тите години е токму овој модел

Ferrari 348 се произведуваше шест години – од 1989 до 1995 година, и беше предмет на желба на скоро сите вистински љубители на автомобилите. Произведени се само 8.000 примероци.

Срцето на овој суперавтомобил е 3.4-литарскиот V8 мотор кој генерираше 300 до 320 коњски сили. Трансмисијата е 5-степен мануелен менувач кој целиот свој потенцијал го насочува кон задната оска. Вредности доволни за забрзување до 100 km/h за 5,6 секунди и максимални 275 км на час.

Видеото е доста старо, но доказ дека не секој заслужува да добие шанса да поседува aвтомобил како овој…

Loading...

4Anime 4anime is it safe: Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

ANIMEFLIX animeflix dragon ball z: Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 8 (https://animeflix.nl/m/wOoj/ep-8)