Кој на крајот ќе победи?

Фестивалот на брзината во Гудвид е еден од омилените и најпрестижните настани на кои се собираат автомобилски ентузијасти. Тука има по нешто за сечиј вкус. Од актуелни хиперавтомобили, преку класични тркачи, до уникатни копии. Се разбира, неизбежен дел претставува тркањето, а дуелот пред нас ги вклучува „Побеснетиот“ Мајк Видет и Едуард Николаев.

Новозеландскиот дрифт тркач во Гудвуд се појави во својот Lamborghini Huracan LP580-2 и застана на „линијата“ против шампионот на Дакар од 2017, 2018 и 2019 година, Едуардо Николаев, кој, се разбира, е во кабината на Kamaz. Забавата во овој случај е загарантирана!

Loading...