Dacia може off-road, но дали има ли шанси против вистински теренски возила?

Споредбата на Duster, Jumny и Niva изгледа како катастрофа за романскиот автомобил, но тоа е така само на прв поглед.

Да почнеме со фактот дека Dacia е луксузен производ во споредба со овие два автомобили. И Suzuki Jimny и Lada Niva се автомобили кои зрачат со едноставност. Но таму е нивната сила. Тие се чест избор на шумски и гранични служби и се совршени за тешки услови.

Lada Niva под хаубата го крие легендарниот 1.7-литарски бензинец со 85 КС. Suzuki Jimny, пак, има 1,5-литарски бензинец, 101 КС. Под хаубата на Duster се наоѓа 1.5-литарски дизел со 115 КС. Сите овие автомобили имаат погон на сите тркала.

А како сето тоа изгледа во реални услови погледнете во приложеното видео.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

4Anime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

anime streaming Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

watch anime online 4Anime SK8 the Infinity (Dub)