Уапсен директорот на Audi!

Уапсен директорот на Audi!

Руперт Штадлер, извршен директор на автомобилскиот производител од Инголштад, Германија, компанијата Audi, е уапсен за време на истрагата за манипулација со резултатите од емисиите на издувни гасови

Прочитај повеќе
BMW се откажа од нова генерација за 2-Series Cabrio?!

BMW се откажа од нова генерација за 2-Series Cabrio?!

Според сеуште неофицијалните податоци, BMW 2-Series Cabrio заминува во историјата

Прочитај повеќе
Renault подготвува редизајн на Kadjar

Renault подготвува редизајн на Kadjar

По три години од премиерата на компактниот SUV Кadjar, време е за првиот редизајн на овој модел на Французите

Прочитај повеќе
Крај за Kia Soul во Европа! Во понуда останува само електричната верзија на моделот

Крај за Kia Soul во Европа! Во понуда останува само електричната верзија на моделот

Производството на Soul со мотори со внатрешно согорување е работа од минатото, а во продажба моделот ќе го има се додека има лагер

Прочитај повеќе
Зголемени цени на патарините во Хрватска!

Зголемени цени на патарините во Хрватска!

Од петокот, 15 јуни па се до 14 септември, во Хрватска важат новите сезонски цени за патарина на автопатиштата

Прочитај повеќе
General Motors испишува историја

General Motors испишува историја

За прв пат во историјата на еден голем производител на автомобили, односно од 1908 година, една жена доаѓа на позицијата финансиски директор

Прочитај повеќе
POTFAT MC полни 20!

POTFAT MC полни 20!

Мотоклубот POTFAT MC, еден од најстарите, а воедно и првиот Македонски MC формиран целосно според западни стандарди и правила на MC клубовите, оваа година го прославува својот 20-ти роденден

Прочитај повеќе
Ова се најекономичните автомобили според Британците

Ова се најекономичните автомобили според Британците

Британскиот рејтинг е направена врз основа на резултати од тестовите во реални услови на пат

Прочитај повеќе
Германија во загуба од половина милијарда евра поради дизел скандалите

Германија во загуба од половина милијарда евра поради дизел скандалите

Анализите на Стопанската комора ја покажуваат штетата во германската економија

Прочитај повеќе
Тестирање на автономни автомобили и во Европа?!

Тестирање на автономни автомобили и во Европа?!

Автономните автомобили на Waymо досега имаат извозено повеќе од 11 милиони километри на јавни патишта во САД, а наскоро тестовите би можеле да продолат и во европски градови

Прочитај повеќе