Релијата на луксузни спортски автомобили се многу популарни во последно време. Сепак, тие не се секогаш место на позитивни настани

Голем број гледачи се восхитуваат на автомобилите собрани на едно место. Вистинското уживање е поаѓањето или доаѓањето на овие „машини“, кое секогаш се овековечува со снимки на многу паметни телефони.

И оваа ситуација не е поинаква. Но, како и секогаш, морало да има некој „татин син“ кој решил да ги покаже своите вештини пред многубројната публика. За жал, се тргнало во спротивна насока.

Додека сите стоеле на тревнико, уживале во глетката и снимале, сопственикот на Ford Mustang со погон на задните тркала притиснал на педалата за гас и мислел дека тоа ќе биде доволно. Реалноста набрзо ги потврдила неговите „вештини“. Возачот изгубил контрола над возилото кое пролизгало и удрило во толпата гледачи прегазувајќи неколку лица. Според неофицијални информации, никој не е тешко повреден и за среќа било избегнато најлошото.

Самата случка е на 5,50…

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime website ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub)

watch anime dub ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Horimiya (Dub)

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 2 Episode 10