Кој е подобар – Toyota Supra или BMW Z4? / ВИДЕО

Кој е подобар – Toyota Supra или BMW Z4? / ВИДЕО

BMW и Toyota релативно неодамна соработуваа и ги промовираа популарните спортски купе модели Supra и Z4

Прочитај повеќе
2020 Toyota Supra – BMW или Toyota? Нераскажана ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА / ВИДЕО

2020 Toyota Supra – BMW или Toyota? Нераскажана ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА / ВИДЕО

Прочитај повеќе
Официјално: BMW Z4 Roadster! / ФОТО

Официјално: BMW Z4 Roadster! / ФОТО

По бројните тизери и шпионски слики, BMW официјално го претстави својот сосема нов Z4

Прочитај повеќе
BMW Z4 (G29) – први фотографии

BMW Z4 (G29) – први фотографии

Иако автентичноста на фотографиите не е потврдена, се чини дека ова е изгледот на G29 генерацијата на баварскиот родстер за моделната 2020 година, чија светска премиера е закажана за 23 мај

Прочитај повеќе
Деби за маскираната Toyota Supra на Goodwood Festival of Speed 2018 / ВИДЕО

Деби за маскираната Toyota Supra на Goodwood Festival of Speed 2018 / ВИДЕО

Новата Toyota Supra го имаште своети деби пред публиката на тековниот Goodwood Festival of Speed 2018, кој се одржува во Велика Британија овој викенд

Прочитај повеќе