Toyota Mirai совлада рекордна дистанца во сегментот на автомобили со горивни ќелии / ВИДЕО

Toyota Mirai совлада рекордна дистанца во сегментот на автомобили со горивни ќелии / ВИДЕО

Километражата воглавно е помината на отворен пат, јужно од Париз

Прочитај повеќе
Toyota подготвена со сопствен автопилот од второ ниво / ФОТО+ВИДЕО

Toyota подготвена со сопствен автопилот од второ ниво / ФОТО+ВИДЕО

Системот дебитира во Lexus LS и водородниот Mirai

Прочитај повеќе
Мадрид ја доби својата прва станица за точење водород

Мадрид ја доби својата прва станица за точење водород

Ова е прва станица во цела Шпанија каде што е овозможено надополнување под висок притисок

Прочитај повеќе
Колку чини новата Toyota за водородот?

Колку чини новата Toyota за водородот?

Втората генерација на моделот Mirai започна да се продава во САД, и тоа само во Калифорнија

Прочитај повеќе

AnimeTV all anime tv shows: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 2 (https://animetv.cc/m/49Jk/ep-2)

WCOStream ben 10 alien force wcostream: Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://wcostream.cc/m/mb1N) Episode 12