Камион удрил во Tesla на автопилот и ја туркал еден километар пред да забележи / ВИДЕО

Камион удрил во Tesla на автопилот и ја туркал еден километар пред да забележи / ВИДЕО

Возачот на камионот не го видел Model 3 и немал поим дека турка електричен автомобил на автопатот ...

Прочитај повеќе
Монтажата на VW ID.3 трае 30 часа, а за Tesla Model 3 потребни се само 10. Volkswagen ќе отпушта!

Монтажата на VW ID.3 трае 30 часа, а за Tesla Model 3 потребни се само 10. Volkswagen ќе отпушта!

Volkswagen размислува за намалување на 30.000 работни места за да ги намали трошоците и да ја подобри конкурентноста со ривалите како Tesla

Прочитај повеќе
Сосема бескорисно: Студија покажува дека многу технологии во новите автомобили воопшто не се користат!

Сосема бескорисно: Студија покажува дека многу технологии во новите автомобили воопшто не се користат!

Во студијата, Tesla неофицијално добила највисока оцена за иновациски индекс - 668 на скала од вкупно 1000 поени

Прочитај повеќе
Tesla Model 3 пред Audi A4, BMW Серија 3 и Mercedes C-класа во Германија

Tesla Model 3 пред Audi A4, BMW Серија 3 и Mercedes C-класа во Германија

Во моментов автомобилската индустрија е погодена од недостаток на чипови, но и покрај тоа, вистинскиот шок за германското „тројство“ е фактот што, „на домашен терен“ во Германија, тие се надминати од Tesla и Model 3

Прочитај повеќе
Топ 10 најпосакувани електрични автомобили во избор на британскиот WhatCar?

Топ 10 најпосакувани електрични автомобили во избор на британскиот WhatCar?

Британскиот WhatCar? објави листа на 10-те најпосакувани електрични автомобили, но и наведува еден за кој тие мислат дека е подобро да се заобиколи

Прочитај повеќе
Никој ништо не и може: Tesla рекордно во третиот квартал од оваа година

Никој ништо не и може: Tesla рекордно во третиот квартал од оваа година

Американската марка бележи се подобри резултати во областа на производството и испорака на возила

Прочитај повеќе
Норвешка: Електричните возила со 77,5 % удел во продажбата на нови автомобили во септември

Норвешка: Електричните возила со 77,5 % удел во продажбата на нови автомобили во септември

Оваа земја е глобален лидер во транзицијата кон електрични возила и сака да стане првата во светот која ќе ги исфрли автомобилите со бензин и дизел гориво до 2025 година

Прочитај повеќе
Tesla патентиралa систем на ласерски брисачи

Tesla патентиралa систем на ласерски брисачи

Илон Маск е добро познат како љубител на видео игри и научна фантастика, често користејќи референци од овие правци кога креира бројни производи

Прочитај повеќе
Норвешка се збогува со бензинците и дизелите: Следната година ќе се купуваат само нови електрични автомобили?!

Норвешка се збогува со бензинците и дизелите: Следната година ќе се купуваат само нови електрични автомобили?!

Од почетокот на 2021 година, 19 од 25-те најпродавани нови автомобили во Норвешка се електрични автомобили

Прочитај повеќе
Првата фабрика на Tesla во Русија ќе се гради во московскиот регион

Првата фабрика на Tesla во Русија ќе се гради во московскиот регион

Кремељ донесе одлука за изградба на првата фабрика на Tesla во Русија. Компанијата ќе биде лоцирана во градот Корољов

Прочитај повеќе

Website https://animefreak.ws: Watch Summer Wars (Dub) animefreak Episode Full anime freak new site

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

WCOStream: Hidamari Sketch x ☆☆☆ Specials anime episode 2 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE Episode 26

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201168050/gogoanime-lol

Aerocivil gov: https://www.aerocivil.gov.co/atencion/participacion/encuesta/Lists/Rendicin%20de%20Cuentas%202017/DispForm.aspx?ID=10845